Muži

Petr Okleštěk: Po dvou prohrách jsme chtěli vyhrát a jsem velice rád, že tým k tomu přistoupil, tak jak se má. Už od rána byla znát jiná atmosféra. V týdnu se nám povedlo přivést tři posily – dva hráče z Namibie (PJ Walters a PJ Diergaardt, více v samostatném článku) a kanaďana Mata Sutherlanda. Všichni hráči splnili to, co jsme od nich čekali, a pevně věříme, že nám pomohou v dalších zápasech.

Náš tradiční rival z Vysočan sliboval dobré utkání a to se hned potvrdilo od úvodních minut. Pragovka měla pevnou obranu a dokázala nebezpečně útočit. Zlepšila se oproti minulým letům v mlýnech, kde jsme dříve jednoznačně dominovali a celkově byl její projev na velice dobré úrovni. První poločas byl velice vyrovnaný a tomu odpovídá i poločasové skóre 10:8.

Druhý poločas byl byl bodově již v naší režii, v tom nám pomohlo i vyloučení hráče soupeře. Během tohoto vyloučení jsme dali 12 bodů a zápas jsme otočili na naší stranu. Zápas se odehrával ve velice tvrdém, ale férovém duchu rugby. Konečný výsledek 22:38.

Nejlepší hráči: Uys, Caldaroni

Celý zápas si můžete spustit ze záznamu.

V tomto týdnu nás čeká utkání s RC JIMI Vyškov. Výkop je ve 14 hodin na domácím hřišti na Podvinném mlýně. Kromě nových akvizic můžete čekat ještě jedno překvapení – do utkání nově nastoupí také hráč s občanstvím USA.

Ženy

V úterý 5.10. proběhl první trénink všech věkových kategorií Sparťanek. Bude se konat každé první úterý v měsíci. Malé i velké holky si ho moc užily!

Dále gratulujeme našim 5 ženám, které se dostaly do nominace prvního ze tří reprezentačních utkání v rámci evropské soutěže Women’s Trophy 2021/22. Jmenovitě: Aneta Šmejdová, Dominika Holčíková, Sára Lea Exnerová, Tereza Haffnerová, Jana Urbanová. První utkání se odehraje ve Švédsku- Nörrkoping, 30. 10. 2021, ve 14 hodin.

U19

Vzhledem k velké marodce jsme museli odložil sobotní zápas proti Ostravě. Věříme, že se budeme moct svědomitě připravovat na nedělní zápas, který začíná od 15 hodin na Pragovce. Jinak tréninky běží, posilovna s kondičním trenérem Michalem  Širůčkou je přínosná a. S radostí také vítám spuštění Sportovního centra mládeže (více v samostatném článku). Začínáme tento pátek – junioři tak budou mít trénink 4 x týdně a k tomu zápas. To vše směřuje k tomu, že se budou mládežnické kategorie sportovně posouvat na vyšší úroveň.

U16

Marek Švíř: Kadeti odehráli minulý týden své třetí utkání v sezóně. Na hřišti Tatry Smíchov se nadějím Sparty podařilo dobře hráli první půli, kdy se po několika hezkých akcích dokonce ujali vedení 7:12. Domácí však hráli trpělivě a podařilo se jim průběh utkání do poločasu otočit. Po změně stran Sparta doplatila na nedostatek hráčů a díky slabší fyzické kondici jí utkání zcela uteklo.

V následujícím týdnu se budou kadeti připravovat a víkendovou výzvu a tím bude derby se Slavií.

U14

Roman Čížek: V sobotu se nám postavil soupeř z Dragonu Brno. První poločas byl vyrovnaný a skončil 12:14 ve prospěch soupeře. V druhém poločase jsme si nepohlídali vazače soupeře, který nám nasázel celkem 4 pětky v zápase.

Z mého pohledu to byla hra jednoho hráče Brna, kterého jsme nedokázali odskládat a prohráli jsme nakonec 19:33. Tento zápas nám ukázal na co se zaměřit a to je technika skládky.

Na druhou stranu, musíme kluky pochválit za dodržování taktických pokynů (včasné vybíhání, zakládání racků). Začínáme se seznamovat s velikostí hřiště, i když nám to někdy ještě hapruje a nepokrýváme celou plochu. Další týden změříme síly na PYRFu pravděpodobně se silnějšími týmy než jsme doposud hráli.

U12

Dalmoš a Robert: Chtěli bychom jen poděkovat účastníkům turnaje za převedenou hru a nasazení. Ve spolupráci s Petrovicemi v C skupině, v B skupině v týmu princezen reprezentovala Spartu Anežka a ve skupině A. Prosím všechny členy kategorie U12 o přihlašování na turnaje. Rádi bychom postavili dva týmy Sparty na každý turnaj.

U8

Hanka a Láďa: Kategorie U8 hrála o víkendu turnaj v Plzni. Přihlásili jsme dva týmy a udělali výkonnostní posun tím, že jsme tentokrát vynechali skupinu C. A-tým pod holčičím vedením hýřil nadšením do hry a úplně zářil – kluci a holky skládali, přihrávali, dávali pětky – paráda!

B-tým byl ze začátku trochu zaskočený silnějšími soupeři. Postupně se do toho kluci dostávali a začali víc skládat a vnímat celou hru a předvedli několik povedených akcí. 😉

Každopádně to byla krásná ragbyová neděle, děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na PYRF!