Sportovní centrum mládeže

Sportovní centrum mládeže (SCM) pomůže talentovaným hráčům rozvíjet své sportovní dovednosti. SCM by mělo připravovat jednotlivce pro reprezentace a regionální srazy.

Jako druhý nejstarší klub v ČR chceme být mezi kluby, které tento typ výchovy hráčů už zavedly (Tatra, Říčany atd.). Chceme náš sport posunout dál, abychom byli schopni konkurovat soupeřům na mezinárodní úrovni.

SCM navazuje na krátkou existenci Akademie RC Sparta Praha a bude určeno výhradně hráčům od kategorie U14 a výše, tedy kategoriím hrající již na velkém hřišti, u nichž je ragby specializace převládající složkou tréninkového procesu.

Náplň SCM

Všeobecná sportovní příprava se zaměřením na atletiku, obratnost, částečné seznámení s úpolovými sporty a specializované tréninky ragby dovedností dle pozic jednotlivých hráčů.

Pro koho je SCM

Všeobecná sportovní příprava se zaměřením na atletiku, obratnost, částečné seznámení s úpolovými sporty a specializované tréninky ragby dovedností dle pozic jednotlivých hráčů.

Podmínky vstupu do SCM

Fyzický test, osobní pohovor, min. 80% účast na trénincích své kategorie v klubu.

Kdo povede SCM

Hlavním trenérem SCM bude Marek Švíř (trenérská licence B), který působí jako trenér ve Spartě již sedmnáctou sezónu u kategorie U16. Ostatní trenéři budou specialisté na jednotlivé posty z řad klubu či externí specialisté, např. na kondici, regeneraci apod.

Jak často budou účastníci SCM testováni?

Hráči v SCM projdou fyzickými testy 4x ročně.

Kolik bude muset účastník SCM absolvovat tréninků?

Po individuálním pohovoru se bude snažit připravit SCM plán tréninků tak, aby to bylo pro hráče co nejméně časově náročné. V první fázi by měli mít hráči v SCM dvě tréninkové jednotky nad rámec svých tréninků v kategorii. Na základě těchto skutečností se předpokládá, že se bude po dohodě hráč účastnit 90% tréninků.

Budou mít hráči SCM k dispozici nějakou regeneraci?

V první fázi počítáme s regeneračním cvičením v rámci tréninkových jednotek, postupem času budeme tuto činnost rozšiřovat dle potřeby a zájmu.

Bude se za SCM platit nad rámec klubových příspěvků?

Na podzim rozjedeme tento projekt pilotně bez jakýchkoliv nákladů, po 2-3 měsících provedeme zhodnocení, jestli toto bude klubu přinášet požadovaný výsledek.