Historie Sparťanek

Ženský ragbyový tým Sparty Praha se dal definitivně dohromady v létě roku 2003. Za jeho zformování může především Radka Bredlerová podporovaná svým manželem Luďkem, který stále hráčsky působí v mužském A-týmu. Z počátku by se dalo říci, že zažijeme boom ženského ragby, členská základna v týmu tvořila bezmála 30 dívek, tento počet se však dosti ztenčil, obměnil a v současné době tvoří tým kolem 15 aktivních hráček.

V roce 2008 vyhrál tým Sparty historicky první mistrovský titul České republiky v ženském ragby 7´s, na jejímž vypsání se i právě hráčky Sparty notnou měrou zasadily. I přes časté obměny hráček v týmu, je stále ženská Sparta na předních místech v počtu hráček nominovaných na reprezentační utkání.

2003

Jak se ukázalo , bylo zpočátku jednodušší a herně daleko přínosnější zorganizovat mezinárodní utkání před domácími. Tou dobou byly v ČR pouze 3 ženské týmy. A tak se díky dobrým zahraničním kontaktům Sparťanek, podařilo začít mezinárodní spolupráci.

 • mezinárodní utkání ženského ragby na území ČR
  RC SPARTA PRAHA – RC VIKTORIA ZAGREB 0:49(0:21) – 8.listopadu 2003

2004

 • mezinárodní utkání
  RC SPARTA PRAHA – RC CELTIC WIEN (5:0, 5:0, 5:0)
   – 24.dubna 2004
 • Sparťanky vyhrály nad Rakušankami 15:0 v pro ragby netypickém časovém rozvržení na 3 x 15min., jak se týmy předem dohodly.
 • vstup ČR do EU, Sparťanky na 1. zahraničním turnajiv německém Lipsku – během 2 dnů sehrály nevídané množství 4 zápasů – 5.května 2004
 • Turnaj na hřišti TJ Praga– Hráčky, které neodjely do německého Lipska vybojovaly druhé místo na sedmičkovém turnaji. Účastnily se Brno, Lizards a Sparta  8. května 2004
 • pozvání Rakušanek na turnaj Rugby Fest Österreich Litauen. Tam jsme poprvé hrály v 15 hráčkách (5:5) – 5. června 2004
 • Viktoria Zagreb slavila 40 letsvého vzniku a Sparťanky byly u toho. Spolu s A-týmem odjely na podařený zájezd do chorvatského Záhřebu, na který se ještě dlouho vzpomínalo. Sehrála se dvě utkání, první s Viktorií Záhřeb, kde jsme si mohly porovnat, že rok trénování nás posunul o kousek dopředu a nenechaly jsme Chorvatky zvítězit tak lehce jako před rokem, což bylo patrné i z konečného skóre 20:0.
  Druhý zápas byl s mezinárodním týmem vojínek mise S.F.O.R. působící tou dobou v Bosně. Přesto, že nebyly až tak herně zkušené, prosadily se vetší razancí a porazily Sparťanky položením dvou pětek. Ještě po návratu domů jsme na vlastních tělech cítily jejich tvrdý vojenský výcvik – 11. září 2004
 • ročník turnaje na Spartě– Na hřišti na Podvinném mlýně se sešly tři ženské týmy: Brno, Lizards a domácí Sparta. Na akci přijelo i několik hráček z Vídně, které doplnily neúplné řady brněnského týmu. První utkání porazila Sparta v plné     sestavě celkem hladce Brno 17:0. Domácí se hned v úvodu ujaly vedení,
  po první položené pětce následovaly další dvě a jednou se podařilo sparťanské útokovce proměnit i kop. Druhé utkání se vyvíjelo dramatičtěji.
  Na hřišti se odehrál úporný boj – první sparťanskou položenou pětku Lizards v zápětí oplatily. Sparťankám se nepodařilo proměnit ani jeden kop, takže musely přidal ve hře. Ve vyrovnaném utkání se nakonec přiklonilo štěstí na stranu domácích nepříliš výrazným vítězstvím 20:19 – 23. října 2004

2005

 • Česká republika byla vybrána jako pořadatel turnajů skupiny B ME ragbyo sedmi hráčkách, které se uskutečnilo na hřišti RC Sparty Praha na Podvinném mlýně.
 • Nominační turnaj na hřišti TJ Pragy– 9.dubna 2005
 • turnaj (Sparta, Brno, Lizards) zaměřený na výběr hráček do národního týmu – 16. dubna 2005
 • Sparťanky již podruhé na zkušenou do Vídně. Tentokrát se hrály 13tky 2×30 minut na opravdovém stadionu. Vyrovnaný zápas zahájily česká a rakouská hymna. V roji chyběli rváčci a mlýny byly nepřetlačované, čehož jsme litovaly, ale možná o to více jsme dokázaly těžit ze soupeřových autů.
  Na obou stranách vládly emoce a boj se stupňoval – sparťanský útok po krásných přihrávkách získal převahu nad obranou a po dvaceti minutách položil první pětku. Celý zápas se odehrával za silné podpory diváků. V poslední vteřině zápasu Rakušanky využily mezery v obraně a srovnaly výsledek na konečných 5:5 – 30.dubna 2005
 • Dvoudenní soustředění národního týmu, kterého se zúčastnilo 6 nominovaných hráček ze Sparty – 7.a 8. května 2005
 • Dvoudenní soustředění nominovaných hráčekv Dobřichovicích 12. – 13. května 2005
 • – 15. května 2005 v těchto dnech hostilo B skupinu ME ragby ženo sedmi hráčkách hřiště RC Sparty Praha na Podvinném mlýně. Hrálo zde 12 týmů z 11ti zemí. Na poslední chvíli odvolal svoji účast tým Bosny a Hercegoviny. Proto byl postaveno družstvo Česká republika B, jenž byla tvořena zbylými nenominovanými hráčkami Sparty. Šampionát vyhrály Rusky, Česko skončilo na 5. místě.
 • Sparta – Rosslyn Park Ladyes– Poprvé mohli čeští fanoušci shlédnout ženské patnáctky. Do Prahy zavítal na pozvání Sparťanek zkušený ženský patnáctkový tým z Anglie. Ten nenechal položit Sparťankám ani jednu pětku, i přes to., že se několikrát probojovaly do jejich obranného území. Zkušené Angličanky vynikaly ve standardních akcích, vyhrávaly mlýny a měly perfektně zahraný maul a ruck, ze kterých proměňovaly. Hrálo se 2×20 minut a v brankovišti Sparťanek skončilo 6 pětek – 28. května 2005

2006

Rok 2006 se nesl v duchu velkých změn. Naše ženská ragbyová „rodinka“ se díky úspěšnému projektu Sport bez předsudků rozrostla o nové týmy ve Vyškově, Zlíně a na Tatře. Dále se k nám přidaly i holky z Petrovic, Ostravy a ze Sedlčan.

 • 4. Sparťankyvůbec poprvé v přatelském utkání v rámci KB Extraligy prověřily nové naděje ze smíchovské Tatrovky.
 • 4.Vyjely jsme na zdařilý jarní výlet do Vyškova, kde jsme se utkaly s dalším novým týmem. Holky z Vyškova se ukázaly v dobrém světle a rozhodně jsou příslibem do budoucna.
 • 4. Na Spartě se uskutečnil turnaj 7´s, který se odstartoval tradici sedmičkových turnajů mezi ženskými týmy. Dokonce jsme postavily 2 týmy. Vítězem se nakonec stala Sparta B před druhým Zlínem a až třetí Spartou A.
 • 5.Téměř všechny hráčky se zúčastnily oslav 80 let českého ragby v Říčanech.
 • -27.5.Ženská reprezentace se zúčastnila oficiálního  Mistrovství Evropy ve francouzském Limoges. 10 člennou výpravu tvořilo 7 hráček Sparty (Martina Cichrová, Klárka Hladilová, Daniela Linhartová, Karolína Lokšíková, Petra Pydychová, Hanka Schlangerová a Radka Waitová). Ve skupině jsme měly jihoevropské týmy Itálii, Portugalsko a Španělsko. Všechny zápasy jsme prohrály, ale rozhodně ne ostudnými výsledky. Nakonec jsme se o 15. místo utkaly se Švýcarskem, kterému jsme podlehly až v závěru. I přesto hodnotíme turnaj kladně, neboť porovnat síly s nejlepšími týmy Evropy, je zkušenost k nezaplacení.
 • 6.Opět jsme hostily holky z Tatry, jejichž mužští kolegové poměřili v semifinále Extraligy síly s našimi borci. Hrály jsme třetinový zápas a během 3x 7 minut se skóre zastavilo na cifře 62 : 12 ku prospěchu našich rudých dresů. Zvedly jsem tak aspoň, po neúspěchu mužů, renomé Sparty.
 • 7.Dva týmy jsme utvořily na letním Beach rugby na Strahově. V kategorii touch jsme se neztratily ani mezi mužskými či zahraničními týmy.
 • 9.Sparťanky dominovaly prvnímu sedmičkovému turnaji ve Zlíně. Postavily jsme 2 týmy (jeden doplněný o Terku z Tatry). Tentokrát byla úspěšnější Sparta A, která si ve finále poradila s Lizards hladce 50 : 0, třetí pak skončila Sparta B. Dále se účastnily týmy z Vyškova, Zlína a Ostravy, který byl doplněný o holky z Tatry. Potěšující rovněž je, že naše „Blondýna“ Hanka Schlangerová byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje.
 • 10.Po zápase chlapů s Tatrou jsme pod Strahovem změřily síly i my s něžnější částí smíchovského klubu. Hrály jsme 4 mini zápasy po 7 minutách. Výsledek nebyl důležitý, přesto se nám pokaždé podařilo zvítězit. Ne vždy to však bylo jednoduché.
 • 10. Turnaj 7´sse tentokrát konal na Tatře. Tentokrát jsme postavily pouze jeden tým, který ale turnajem prošel bez zaváhání a odvezl si další cenné vítězství. Na dalších místech se pak umístily týmy Lizards doplněné Sedlčany, RC Tatra Smíchov, JIMI RC Vyškov, RC Zlín a RK Petrovice.
 • 10. Již 3. ročník podzimního sedmičkového turnajese uskutečnil na Spartě. Kromě už stálých protivníků přijaly naše pozvání i dívky z Litvy. Dokázaly jsme, že na podzim jsme jasnými královnami a bez zaváhání turnaj vyhrály. Už potřetí jsme se tedy mohly radovat z vítězství nejen na sparťanském turnaji, ale i na podzimní sedmičkové „tour“. Ve finále jsme opět zdolaly konkurentky z Vysočan – Lizards 35 : 0. Mnohem náročnější utkání jsme však odehrály ve skupině s Litevkami, kde jsme těsně vyhrály 12 : 7, ale stále nedůvěřujícím jsme ukázaly, že je v našich silách se měřit se silnými týmy. Za Spartou A a Lizards, které byly opět posíleny Sedlčany, se dále umístily družstva z Litvy, Sparty B, Tatry, Zlína, Vyškova a Ostravy.
 • 11.Naše opačné pohlaví tento den hostilo mužstvo z Vyškova. Proto jsme se ani my nenechaly zahanbit a pozvaly na přátelský mini turnaj holky z Vyškova a Tatry. Oba zápasy jsme vyhrály a zakončily tak velmi úspěšnou sezónu, při které jsme neokusily hořkost porážky.
 • 12.Na tradiční rozlučce byly již podruhé zveřejněny výsledky ankety Ragbistka roku. Letos se z prvenství radovala Martina Cichrová, která na druhé místo odsunula loni zlatou Klárku Hladilovou a třetí skončila další hráčka našeho útoku Hanka Schlangerová.

2007

I rok 2007 byl zlomový. Jaro jsme odehrály ještě v „přátelských“ turnajích, ale na podzim už jsme bojovaly v prvním ročníku regulérní soutěže, Mistrovství republiky  ragby „7“ žen a dívek U-19.
Motivací a odměnou nám měly být sady medailí připraveny pro nejlepší. A nebudeme si nic nalhávat, Sparťanky myslely rovnou na metu nejvyšší. Ale nebudeme předbíhat…

 • 4.Zatímco část Sparťanek bojovala v přátelském utkání v Praze s holandskými sestrami, vydala se sedmička sparťanek spolu s dalšími sedmi hráčkami a dvěma trenéry na tréninkový kemp do polských Katovic. Emerging Rugby Nations Training Camp. Český tým v závěrečném turnaji v konkurenci 8 týmů skončil na pěkném 3. místě.
 • 4.Sparťanky podpořené hráčkami s ostatních pražských týmů sehrály přátelské utkání v dvanáctkové ragby s holandských celkem Groningen Lady Bears. Utkání se hrálo na tři patnáctiminutové poločasy. I přes prohru 29 : 0 jsme zápasem získali zkušenosti, které v budoucnu jistě využijeme.
 • 5.Strávily jsme podařený víkend v „asijském“ Vyškově. V sobotu jsme podpořily chlapy a v neděli jsme úctyhodným výkonem porazily Vyškov, Zlín a ve finále i Tatru a odvezly jsme si další skalp.
  Na turnaji se poprvé představil nově založený tým Slavie! Hurá! Už teď se těšíme na derby!
 • – 27.5.Ženská reprezentace odcestovala k turnaji ME 7´s do chorvatského Záhřebu. Do závěrečné nominace se dostalo hned 7 hráček Sparty. Tým nakonec skončil na 9. místě, což bylo za původním očekáváním. I přesto jsou děvčata rády za každé další mezinárodní zkušenosti.
 • 6. Ženské ragby poprvédostalo příležitost představit se v Sedlčanech. Turnaje se zúčastnilo všech 8 týmů. Naši skupinu jsem vyhrály vcelku hladce po vítězstvích 59:0 nad Sedlčany, 31:0 nad Přeloučí a 24:0 s Petrovicemi. Ve finále na nás čekala děvčata od Černého mraku a opět nám nedala nic zadarmo! I přesto jsme zvítězily 19:7 a udržely si jarní neporazitelnost, která nám, doufám, vydrží do podzimního startu oficiální soutěže.
 • Beach rugby Hostivař 28.7.7. Sparťanky se po roce v rámci letní přípravy znovu zúčastnily beach rugby, které se tentokrát konalo v Hostivaři.
 • ligový turnaj žen a dívek v sedmičkovém ragby na Tatře 23.9.
  Ještě před pár měsíci nemožné se stalo skutečností. České ženské ragby se dočkalo svéoficiální soutěže! V podstatě pokračujeme v turnajích, které už 2 sezóny hrajeme. Jen se týmy rozdělily podle věku hráček na ženy a dívky do 19 let. V každé kategorii jsou přihlášeny 4 týmy. První turnaj se odehrál na Tatře. Sparta splnila roli favorita a po výhrách 31:7 nad Petrovicemi, 50:0 nad Slávii, 29:12 proti Přelouči a opět s Petrovicemi 34:0 jsme si mohly připsat první vítězné body. V kategorii U-19 se nejlépe vedlo holkám z Tatry.
 • ligový turnaj na Slavii 30.9.
  V Edenu se uskutečnil 2. Turnaj MČR žen a dívek U-19 v ragby „7“.
 • ligový turnaj v Přelouči 6.10.
  3. Kolo soutěže žen a dívek U-19 se konalo v Přelouči. V kategorii dívek nedorazil tým Vyškova, který se důsledkem zranění potýká s nedostatkem hráček. Naše kategorie byla opět plně obsazena. V prvním zápase jsme trochu zaspaly začátek a Petrovice se ujaly vedení, nakonec jsme však zvítězily 21:5. Ve druhém utkání jsme po vlastních chybách Slavii jednoznačně zvítězily 55:0. V posledním zápase na nás čekala nabuzená a zlepšující se Přelouč, kterou fanoušci hnali dopředu. Přesto jsme zvítězily 29:0 a v následném finále opět proti Přelouči se skóre zastavilo na cifře 27:0 ku náš prospěch. Sparta tak zvítězila i ve 3. turnaji a vede celkovou tabulku o 11 bodů.
 • ligový turnaj ve Zlíně 14.10.
  Poslední kolo podzimní části soutěže jsme odehrály za krásného počasí ve Zlíně. Tentokrát se turnaje pro změnu nezúčastnily Petrovice. V prvním zápase jsme porazily Slavii 40:0. Poté jsme si poradily 36:5 i s Přeloučí a po kratší pauze jsme se ve finále utkaly opět s Přeloučí. Zápas skončil výsledkem 26:0. Vítězstvím v turnaji jsme si opět navýšily náskok v čele tabulky.
 • Podzimní turnaj na Spartě 20.10.
  Sparťanky zorganizovaly mimosoutěžní turnaj k zakončení podzimní sezóny. Sešly se 4 týmy (Sparta, Tatra, Petrovice, Sedlčany). Výsledky jednotlivým utkání nebyly ani tolik důležité, nicméně Sparta již „tradičně“ zvítězila a zakončila tak hrací rok 2007 bez jediné porážky.
 • 12.Na sparťanské rozlučce se opět volila sparťanská Ragbistka roku, kterou se zaslouženě stala Daniela Linhartová.

2008

 • ligový turnaj ve Vyškově 20.4.

20.4. Po zimní pauze jsme absolvovaly první turnaj jarní části ve Vyškově. Odcestovaly jsme i s naší novou „posilou“- fyzioterapeutem. První zápas jsme odehrály se Slavii, na které byl vidět značný herní posun. Přesto jsme dokázaly zvítězit 38:7. V druhém zápase na nás čekal tým Petrovic, který herně připomínal naše „oblíbenkyně“ z Bulharska. Vyhrály jsme 40:5. V posledním zápase jsme hrály s Přeloučí, na které byl značně znát odchod Bětky (Slavia) a Marťošky, která se vrátila do našich řad. Skóre se zastavilo na 43:0. Sparťanky nenašly přemožitelky ani v 5. turnaji a již s předstihem si zajistily titul Mistryň republiky v ragby „7“.

 • ligový turnaj v Petrovicích 27.4.

7.4. K 6. kolu jsme se za téměř letního počasí sešly v Petrovicích. V prvním zápase jsme přehrály Přelouč 33:0. V dalším zápase jsme nastoupily proti stále se zlepšující Slavii. Výsledek 31:12 ku náš prospěch. V posledním zápase nás čekaly Petrovice, které byly před domácím publikem nabuzené. Zápas byl bojovný, dlouho se nám nedařilo dostat přes petrovickou obranu. Nakonec jsme zvítězily 15:0.

 • přátelské utkání s anglickým týmem 3.5.
 • ligový turnaj v Přelouči 10.5.

V Přelouči se uskutečnil 7. turnaj MČR v ragby žen a dívek U-19.

 • finálový turnaj mistrovství ČR na Spartě 8.6.

Poslední turnaj prvního ročníku soutěže žen a dívek v ragby „7“ se uskutečnil na Spartě. V prvním zápase na nás tradičně čekala Slavia. Ani v posledním turnaji jsme neztratily koncentraci a vyhrály 19:5. V druhém utkání jsme si celkem hladce poradily 56:0 s Přeloučí a ani ve třetím zápase jsme neponechaly nic náhodě a Petrovice odcházely s porážkou 27:0. Opět jsme vyhrály všechny zápasy a bez jediné porážky jsme se staly Mistryněmi republiky! Před druhou Slavií a třetí Přeloučí. V kategorii dívek U-19 se z prvenství radovaly holky z Tatry.

 • 80 let klubu 21.6.

Oslavily jsme 80 let sparťanského ragby! Naší milované Spartičce jsme daly nejkrásnější dárek- mistrovský titul!

 • turnaj MR na Slavii

Odstartoval druhý ročník ligy žen a dívek U-19 v ragby „7“. Ženská kategorie se rozrostla o 2 týmy. Sedlčany se přihlásily do obou kategorií a ke svému historicky prvnímu zápasu nastoupily i ženy z Dragonu Brno. Soutěž se rozlosovala do 2 skupin. Sparťanky, posíleny o dvě hostující hráčky ze Zlína, nejprve narazily na Dragon, který přehrály 43:0. Ve druhém utkání jsme zvítězily nad Petrovicemi 24:0 a tím si zajistily postup do finále, kde na nás čekal tým Slavie, který do nové sezony nastoupil ve velmi silné sestavě. Zápas jsme však nepodcenily a dokázaly vyhrát 38:10. Připsaly jsme si tak první body do nové sezony.

 • turnaj MR v Brně 28.9.

K druhému turnaji jsme premiérově odcestovaly do Brna. Ve skupině jsme se opět utkaly s Dragonem, nad kterým jsme stejně jako na prvním turnaji vyhrály 43:0. Ve druhém zápase jsme se prvně v sezoně potkaly s Přeloučí, která nám po výpadku obrany dokázala položit body. Přesto jsme s přehledem zvítězily 34:7. Z druhé skupiny nám výsledky do finále poslaly Slavii. Ve velmi vyrovnaném utkání jsme dvakrát prohrávaly, vždy jsme však dokázaly soupeře dotáhnout. Za stavu 14:14 utkání dospělo do prodloužení, kde víc sil zbylo Slavii a po křídelní akci strhla vítězství na svou stranu. „Neporazitelná“ Sparta poprvé po více jak 2 letech okusila hořkost porážky. Každá série jednou končí a my si z toho můžeme vzít ponaučení pro příště!

 • turnaj MR ve Zlíně 6.10.

5.10. Ke třetímu turnaji jsme opět cestovaly do Asie, tentokrát do Zlína. Za krásného podzimního počasí jsme se chystaly vrátit Slavii porážku z předchozího turnaje. Nejdřív jsme však musely vyhrát zápasy ve skupině. Opět na nás vyšly ženstva z Dragonu a Přelouče. Holky z Brna jsme porazily skoro tradičním výsledkem 45:0 a s Přeloučí jsme si poradily výsledkem 31:7. Ve finále jsme nic nepodcenily a vlétly na Slavii ve velkém tempu, což nám zajistilo poločasové vedení. V druhé půli jsme soupeřky téměř celou dobu tlačily a navýšily skóre ještě o dvě pětky na 28:0. Vzaly jsme si tedy zpátky ztracené vítězství a připsaly si další vítězné body do tabulky.

 • turnaj MR v Přelouči 19.10.

19.10. V Přelouči byla posledním turnajem zakončena podzimní část sezony. Tentokrát jsme se ve skupině utkaly s Dragonem, který jsme porazily 53:0 a s Petrovicemi, které si odnesly příděl 48:0. Ve finále na nás opět čekala Slavia. Utkání začalo naším výpadkem, dvěma pětkami Slavie a stavem 0:12 pro Slavii. Po přestávce jsme dokázaly zápas otočit, postupně dotáhly na 12:7 a poté jsme se ujaly vedení 14:12, ale v poslední akci zápasu Slavia dala pětku a nakonec vyhrála 14:19. Po podzimu máme tedy stejně bodů jako Slavia a tabulku vedeme jen díky lepšímu skóre. Na jaře se tedy ukáže, kdo si nakonec pověsí na krk zlaté medaile.

 • Derby pražských ženských S v Edenu 8.11.

U příležitosti finále Extraligy, které se hrálo na novém multifunkčním stadionu v Edenu, jsme sehrály exhibiční utkání s našimi rivalkami z Edenu. Unie nám vyčlenila jeden poločas, tedy 7 minut. I přes to, že v hledišti ještě nebylo 3000 diváků, atmosféra byla úžasná a dokázala nás nabudit tak, že jsem držely Slávistky po celou dobu pod tlakem na jejich polovině. Dvakrát se nám akce podařila zakončit položením. Celkové bodové skóre podpořila ještě Marťa svými dvěma úspěšnými kopy. Před poslední akcí proběhlo na naší straně střídání, situace pro nás nedopadla příznivě, neboť nám po zavřené utekla Bětka a po přeběhnutí celého hřiště skórovala. Pětka byla podpořena body z prokopu. Celkové skóre po 7 minutách 14:7.

12.12. Kapitánka Karolína Lokšíková se po zásluze stala sparťanskou Ragbistkou roku 2008.

 2009

 • turnaj MR na Tatře 5.4.
 • turnaj MR v Přelouči
 • finálový turnaj MR v Brně
 • turnaj třetího MR na Spartě
 • turnaj třetího MR v Brně
 • turnaj třetího MR v Přelouči
 • turnaj třetího MR ve Zlíně

2010

 • turnaje čtvrtého ročníku MR 
 • druhé místo pro hráčky SPARTY

 2011

 • turnaje pátého ročníku MR 
 • podruhé druhé
 • turnaje 10´s, spojení týmu TATRY a SPARTY dalo vzniknout novému uskupení SPATRA

 2012

 • turnaje šestého ročníku MR 7´s
 • vznik 2. ligy 7´s ženského rugby
 • první soutěž v XV ČR– hráčky SPARTY opět bojují po boku Tatrovaček jménem SPARTA.
 • Nově vzniklé týmy pro turnaje v XV´s :
 1. Petrouč (Petrovice, Přelouč)
 2. Spatra (Sparta, Tatra)
 3. Seslaři (Sedlčany, Slavia, Říčany)
 4. Vydra (Vyškov, Dragon)
 • účast na velikonočním ragbyovém kempu – 6 sparťanek
 • účast několika hráček na tréninkových turnajích v zahraničí (Německo, Amsterdam) s NT7s, zlato v Heilbronnu
 • ME žen 7s2013 v Praze, 3.místo
 • celkově místov turnaji 7s 1.liga – na vzájemné skóre
 • celkově místov turnaji XVs – na vzájemné skóre

Samotný Rugbyový klub Sparta Praha oslavil v roce 2008 již 80. výročí svého vzniku, zatím co jeho odnož – ženský tým, vznikl v létě roku 2003. Od té doby se naše řady postupně rozšiřovaly a v současné době je ve sparťanském týmu kolem 15 děvčat. Za dobu své krátké historie jsme ukázaly nejen českým divákům, ale i fanouškům v cizině, že ženské rugby je v našich podmínkách perspektivní.

Marťoška + Ka + ves