Vize klubu

Rugby Club Sparta Praha prostřednictvím sportu – ragby – vytváří prostředí, které lidem všech věkových kategorií umožňuje trávit plnohodnotně volný čas, rozvíjet se po fyzické i psychické stránce a navazovat přátelství, která jsou často na celý život. Takové prostředí by podle nás mělo být pro všechny, bez ohledu na pohlaví, vzdělání nebo původ.

V ragby chceme vždy patřit mezi českou špičku. Chceme vyhrávat, protože to nás nutí zlepšovat se. Chceme být klubem, který bude dělat dobré jméno ragby a podporovat jeho rozvoj. Ragbisté a ragbistky Sparty by měli být respektováni pro své výkony a férový přístup k soupeři i svému okolí.

Nebojíme se však dostát svého jména. Hrdě říkáme pravdu, i když může někoho naštvat. Máme odvahu dělat rozhodnutí, která považujeme za správná, i když víme, že se někomu nebudou líbit. Ozveme se, když jsou ostatní zticha. Můžeme se totiž opřít o dlouholetou tradici, díky které víme, že mohou přijít lepší i horší časy. Tradice nám umožňuje připomínat si, co je Sparta.

Komunita

Staráme se o to, aby se náš klub rozrůstal – jak z počtu nových hráčů, pro které děláme nábor, tak z pohledu fanoušků a přátel ragby. Velká komunita a vztahy mezi lidmi jsou tím, co umožňuje klubu existovat. Proto pořádáme různé akce, které mají nejen sportovní náplň, ale také společenský přesah. Pořádáme také soustředění nebo letní příměstské tábory.

Propojujeme se i s partnery, ať už jde o Městskou část Praha 9 nebo sousední městské části, ale také s partnery z komerční sféry. Našim partnerům chceme nabízet nejen možnosti zviditelnění, ale také jim umožnit poznat ragby a stát se součástí naší komunity.

V neposlední řadě se držíme našeho sparťanského původu. Snažíme se být platnými členy, na které může být celá Sparta hrdá. Propojujeme se se sportovci i fanoušky z jiných sportů a podporujeme se navzájem.

Sportovní podmínky

Na Spartě pracujeme na tom, abychom vytvořili vhodné podmínky pro sportovce. Chceme, aby měli vždy nejlepší možné zázemí i možnosti tréninku – ať už z pohledu trenérů, soustředění nebo vybavení.

Pro hráče a hráčky, které se chtějí v budoucnu věnovat ragby profesionálně, provozujeme sportovní centrum mládeže. Spolupracujeme také se zahraničními kluby, abychom mohli těm nejlepším umožnit angažmá v zahraničí. Podporujeme také účast sparťanů v národních týmech.

Naší výzvou je zajistit, aby začínající ragbisté a ragbistky dorostli až do kategorie seniorů a mohli tak propojovat klub napříč generacemi.