Sobota 3.listopadu 2018 bude na dlouhou dobu jistě datem, které si budeme všichni pamatovat jako den, kdy jsme viděly něco neuvěřitelného.

V tento sychravý podzimní den obhájily Sparťanky, jako součást týmu Spatria, mistrovský titul z roku 2017 v patnáctkovém ragby, tentokráte na domácí půdě, kdy se utkaly proti týmu Petrovice Royal. Stejně tak jako před rokem na Markétě.

Zápas začínal odpoledne chvilku po poledni. Výkop naplánován na 13 hodinu, a to už bylo ragbyové hřiště na Podvinném mlýně plné fanoušků. Finálové utkání bylo zahájeno nástupem hráček a poslechem národní hymny. Po doznění hymny se týmy připravily k začátku utkání.

Spatria začínala příjmem, to holkám svědčí. Začátek zápasu byl velmi bojovný, plný energie a chuti do hry. Avšak dělalo se i mnoho chyb. Stále nám dělající problém hlídání si offsidů byl nakonec penalizován trestným kopem, kdy hráčky Petrovic zvolily přímý kop na branku a navýšily skore na 0:3 už v 11.minutě utkání. Spatria nečekala dlouho na odpověď a ve 29.minutě po rozehrání trestného kopu se do pětkoviště probojovala Haffka. Tím se Spatria ujala vedení při stavu 5:3. Nedlouho po této pětce unikla středem hřiště Míša, bohužel byla složena těsně před pětkovištěm, ale i tak se holkám podařilo balón udržet a tento famózní únik proměnit v body průnikem maskáčované Mamby.

Ve druhém poločase se jako první prosadily Petrovice, když v 64.minutě snížila Eva Korniová náskok Spatrie svým únikem po pravém křídle na 8:10. A chvilku na to uteklo křídlo i po druhé straně a Petrovice se tak dostaly do vedení stavem 13:10 v 72.minutě napínavého a velmi vyrovnaného utkání. Skoro už to vypadalo, že obhajoba titulu se holkám vzdaluje. Jenomže to by nesměly být holky ze Sparty, Slavie a Říčan. Tyhle holky mají srdce jako blázen a jak samy říkají „jsou tak trochu odjinud“. A ano, závěr utkání byl opravdu odjinud. V 79.minutě zápasu se Petrovice pokusily kopnout aut tak, aby hra byla ukončena. Tento kop se úplně nepovedl tak, jak soupeř zamýšlel a Spatria získala 30s před koncem utkání balón do svých rukou. To co následovalo, nejde snad ani popsat. Neuvěřitelná týmová spolupráce, důslednost a zodpovědnost každé hráčky na hřišti a úžasná atmosféra fanoušků. Spatria dokázala poslední minutu zápasu znásobit šesti. Celých šest minut trval útok, který vedl k položení rozhodující pětky a Spatria tak v 86.minutě rozhodla zápas ve svůj prospěch, po proměněnné konverzi byl konečný stav zápasu 13:17 pro domácí. Následoval nával emocí, radost, slzy, štěstí i zklamání…

Hráčky obou týmů podaly famózní výkony. Tímto gratulujeme Petrovicím ke druhému místu. Je super, že jsme se v této soutěži posunuly tak daleko, že můžeme sehrávat zápasy, na které chodí doslova i davy diváků a je radost se na nás koukat. Klobouček 😉

Jako Spatria moc děkujeme Ádovi a Vlastovi za vedení, Turbíně za kapitánství a všem mláďátkům, marodům, maminám a kamarádům, rodině…prostě všem, za vaši obrovskou podporu. Protože tu rozhodující pětku, jste tam pokládali s námi. 🙂