Druhý dubnový víkend byl pro Sparťanky víkendem plným ragby.

V sobotu se „A“ tým vypravil na 2.turnaj Elitní serie do Říčan, kde odehrály holky 4 zápasy. V prvním zápase se potkaly s týmem z RC Přelouč a vyhrály. Dalším, na koho ve skupině narazily, byl tým RK Petrovice. V tomto zápase už bohužel holky výhru neuhrály. A tak se utkaly v semifinále s RC Tatra Smíchov a po prohře i v tomto zápase je čekal zápas o 3.místo s domácím týmem RC Říčany.

Z Říčanského turnaje si nakonec holky odvážely 4.místo, tak jako před týdnem z Přelouče. Ale to, co holky předvedly na hřišti v Říčanech, nebylo  s minulým turnajem vůbec strovnatelné. Vypadá to, že už se rozehrály a sehrály, a tak se do budoucích turnajů můžeme těšit na velmi pěkné ragby.  Jen tak dál holky!

Bohužel, jak už se při ragby občas stává, se v Říčanech zranily i tři Sparťanky. Holky držíme palce a přejeme brzké uzdravení!

V neděli se poprvé sešel na turnaji i sparťanský „B“ tým. A to na Tatře, kde se konal 1. turnaj 1.série.  Novou posilou „B“ týmu byla mladičká Ája, která na hřišti ukázala, že se ničeho nebojí a dokonce na svém prvním turnaji položila i první pětku. (pozn.red. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších zapásů.) Druhou posilou a „nováčkem“ byla Zuzka, která ve Spartě trénuje už delší dobu, ale i pro ni to byl jeden z prvních turnajů. (Dříve působila v Kralupech.)

Na Tatře se sešlo celkem osm hráček. Po sobotním turnaji a v celkem horkém počasí podaly holky parádní výkon.

První zápas s Dragon Brno vyhrály. Ve druhém zápase prohrály s týmem z Moravy 29:5.

Avšak poslední dva zápasy proti Tatře B a Sedlčanům utekly Sparťankám o pouhopouhou pětku, kdy bylo vidět, že už ani zbytečky sil, které holky po sobotě měly, už opravdu nestačily.

A i přesto bojovaly a rvaly se do poslední minuty.

Věříme, že nebude dlouho trvat a holky zase začnou vyhrávat a umisťovat se na předních příčkách turnajů. Výkony tohoto víkendu tomu minimálně napovídají.

Kdo se chce přesvědčit sám, nechť nás přijde podpořit na některý z dalších turnajů.

Teďkon si dají o víkendu holky oraz. Ale už 28.4. se můžete vypravit na Elitní serii na Tatru na Smíchově (A tým) a nebo potom v neděli 29.4. do Vyškova, kde se odehraje 1.serie (B tým).

 

Sestava A týmu v sobotu 14.4. – Anetka, Mamba, Borůvka, Nikouš, Malinovka, Turbo, Hanka „Kurt“, Marion, Domča H., Nikča

Sestava B týmu v neděli 15.4. – Malinovka, Zuzka G., Ája,  Marion, Turbo, Borůvka, Anetka a Hanka „Kurt“

 

Děkujeme za vaši přízeň #FanoušekJeOsmýHráč

 

Ragby zdar!

Malinovka

 

#rcs #rcswomen

 

foto: archiv hráček