Ahoj zdravíme všechny příznivce našeho týmu Sparta U12 v nové sezóně 2017 – 2018. Tým po prázdninách prošel generační obměnou a turnaje jsme vyhlíželi s mírnými obavami.

Kromě příchozích hráčů z nižší věkové kategorie se k nám přidali i úplní nováčci. Na tréninku je hojná účast hráčů, ale na turnaji na pragovce jsme nakonec mohli postavit pouze jeden tým. Proto jsme půjčovali dva hráče do jiných týmů aby tito mohli nabrat více zkušeností než pouze sledováním hry že střídačky. Tímto všem zapůjčeným hráčům děkuji. Druhý turnaj na Slavii už nám svým formátem umožnil nasazení dvou týmů, bohužel marodka plány překazila a tak jsme větším týmem absolvovali dva turnaje v jednom dni. V dopoledním turnaji dostávali prostor méně zkušení hráči a ještě jsme vypomohli týmu Olympu s Klárou Hladilovou. Odpoledne pak byl předpoklad účasti týmů s vyšší kvalitou kde jsme naplno využívali zkušenější borce. Za zmínku jistě stojí utkání s dívčím týmem Babic které bylo jejich první v historii. Ke hře na obou turnajích musím říct že si velice vážím bojovnosti a odvahy našich hráčů. I technika hry a týmovost je na docela vysoké úrovni. Noví hráči se rychle zapojují do hry a moc je baví. Proto potřebujeme stavět do turnajů vždy dva týmy aby byl prostor ke získaní zkušeností.

Výsledky našich zápasů naznačují že účast v B skupinách turnajů by našim zkušenějším hráčům mnoho nepřinesla, kromě pocitů vítězství,ale na skupinu A nám hodně chybí tělesná zdatnost našich borců. Je samozřejmě důležité získat sebevědomí a herní jistotu . Pokusíme se zlepšit taktiku naší hry tak abychom se vyrovnali větším soupeřům se kterými nemůžeme bojovat silou, ale rychlostí a využíváním volného prostoru. Děkuji všem že chodí na tréninky že budou chodit na turnaje a věřím že si užijeme hodně hezkých ragbyových zážitků a radosti.

 

Dalmoš a Robert