Muži

Eduard Krützner: Pohárové utkání na Tatře jsme začali velmi dobře. Už v druhé minutě jsme dali naší první pětku s konverzí. Tatra se tak rychlých bodů nezalekla a v šesté minutě vyrovnala na 7:7. Měli jsme ale dobré mlýny a útočné i obranné auty, což nám umožňovalo dobře se bodově prosazovat dle herního plánu. Do poločasu jsme přidali ještě čtyři položení s konverzí. Tatra si připsala v závěru prvního poločasu sedm bodů, kdy jsme byli potrestáni dvěma žlutými kartami. Domácí se navíc oslabili červenou kartou. Měli jsme tak o přestávce, celkem pohodlný náskok 14:35.

Druhý poločas už nebyl tak aktivní z obou stran. Přidali jsme tři body po trestném kopu a položili šestou pětku. Tatra už jen upravila konečné skóre, svým položením na konečných 19:43.

Hráli jsme o poznání lépe než v prvním utkání poháru. Byli jsme lepší ve standardních situacích, dobře organizovali obranu a měli mnohem vyšší nasazení s vynikající bojovností. Teď se musíme dobře připravit na domácí derby s Pragou, která sice vysoce prohrála s Říčany, ale myslím si, že budou těžším soupeřem, než Tatra.

Domácí utkání odehrajeme ve čtvrtek 22.9. od 19.00.hod.

U18

V neděli 11. 9. 2022 jsme doma odehráli první utkání podzimního nesoutěžního programu proti týmu Společenství klubů Ragby Olymp. I přes slušnou účast hráčů na předcházejících trénincích se nás díky zraněním a nemocem sešlo na zápas pouze patnáct. Musíme poděkovat všem hráčům za jejich přístup, nasazení a bojovnost. Neměli jsme možnost střídat, přesto nebylo na nikom znát, že by se nějakým způsobem šetřil.

Výsledek není důležitý, a i když byl více než jednoznačný, ukázal nám zápas, na čem je potřeba zapracovat, abychom se vyhnuli případným problémům v zápasech se silnějšími soupeři. Na druhou stranu nás těší, že se hráči snaží už od prvního zápasu soustředit na herní dovednosti a přístup na kterých postupně pracujeme již od soustředění v Nýrsku.

U16

Kategorie kadetů odehrála své první podzimní utkání na hřišti Tatry Smíchov. Tatra je v současné době nejlepším týmem v této kategorii a bylo to znát od prvních minut. Bohužel někteří hráči dali místo utkání přednost víkendu s rodiči a tak na Tatře bojovalo pouze 15 hráčů.

Domácí zvládali utkání na výbornou a zpočátku Spartu nepouštěli vůbec k míči. Paradoxně až po zranění, kdy se Sparta dostala do 14 hráčů, se hra v některých momentech začala lehce vyrovnávat. Slabá pohyblivost rojníků nás však limitovala ve snaze vytvořit si souvislejší tlak. Vysoká prohra v nesoutěžní soutěži nic neznamená, takže je třeba se z chyb poučit a do dalšího utkání vstoupit s větší chutí do hry.

U12

Tuto sezonu jsme začali čtvrtek prvním tréninkem a v neděli 4. 9. 2022 prvním turnajem v Říčanech. Říčanský turnaj byl jedním ze dvou turnajů “starého” formátu tento rok. Druhý nás čeká příští týden v Přelouči. Zbylé turnaje budou menší a bude moci nasazovat hráče jen do dvou kategorií.

Přihlásili jsme se se dvěma týmy do skupin A a C. Na dva týmy se přihlásilo dost hráčů, ale po jedné omluvě a jednom nedostavení se v A týmu nedalo střídat a v C týmu jsme se museli domlouvat na hostování hráčů z jiných týmů. V A skupině jsme odehráli dvě náročná utkání a bez možnosti vystřídat a s menším nasazením našich opor a sehráváním se s nováčky týmu nebyl výsledný výkon v turnaji nijak oslnivý.

Neznamená to že by si všichni nezasloužili pochvalu za to, že přišli a nastoupili do turnaje. Jen musíme předvést větší nasazení, bojovnost a chuť do hry. V C skupině chuť hrát nechyběla, jenom se musíme dostat do hry, získat herní návyky, zorientovat v základních pravidlech a budeme se rychle zlepšovat. Ještě jednou všem děkujeme za účast a doufáme, že se na další turnaj přihlásí dostatečný počet hráčů abychom se mohli všichni společně radovat z našeho skvělého sportu.

Druhý turnaj jsme odehráli v dobrém počasí na hřišti Tatry Smíchov již podle “nového” formátu soutěže. Turnaj byl kratší, intenzivní a týmy nastoupily jen ve dvou kategoriích. Bereme regionální turnaje jako další možnost se něco naučit, vyzkoušet si hru a naše dovednosti a schopnost spolupráce.

Měli jsme dobrou účast a za to velmi děkuji hráčům i rodičům. Zápasy v B skupině ukázaly, že se nováčci a mladší hráči mají ještě co učit, ale nadšení do hry mají obrovské. Naopak naši zkušenější hráči musí zapracovat na trpělivosti a pracovitosti. Každý zápas se musí hrát s co největším nasazením. Příští turnaj v Přelouči bude jistě dalším posunem v přístupu hráčů k ragby. Díky moc s těším se na další tréninky a turnaje. Dalmoš a Robert

U10

Po prvním „testovacím“ turnaji minulý týden v Petrovicích, kde jsme se mezi sebou spíš seznamovali a zkoušeli naše možnosti, jsme tentokrát pořádali domácí turnaj. Zúčastnilo se celkem 13 týmů ve všech třech výkonnostních skupinách. Vzhledem k tomu, že máme tým složený většinou z nováčků, kteří postoupili z U8 a pokročilých hráčů máme minimum, nasadili jsme jeden tým v B skupině a jeden ve skupině C.

C-týmu chvilku trvalo se rozehrát, ale pár zapálených hráčů přeneslo náladu na ostatní, takže výkon s každým zápasem stoupal. Kluci hráli bojovně, snažili se o přihrávky a čistit a nevypouštěli hru.

B-tým předvedl kvalitní, bojovnou a hlavně týmovou hru. Dokonce jsme s několika hráči zkusili jedno přátelské utkání ve skupině A. Vůbec se nebylo za co stydět, nicméně rozdíl oproti pravidlům v U8 přece jenom je, takže musíme ještě hodně trénovat.

V obou týmech byl dostatek hráčů na střídání, takže si turnaj užili úplně všichni hráči. Za hladký průběh celého turnaje moc děkujeme rodičovské základně! Ve stánku se dokonce podařilo na dobrotách od maminek vydělat pro děti nemalou částku!
Za účast a předvedou hru moc děkujeme hráčkám a hráčům.
Hanka, Karel a Martin

U8

V kategorii U8 proběhl tento týden turnaj v Petrovicích, který byl hojný jak na počet týmů tak publika. S ohledem na to, že většinu současného mančaftu tvoří hráči příchozí z kategorie U6, tak jsme hráli ve skupinách B a C. I když ve skupině B se nám nedařilo skórovat, tak všichni hráči ukázali bojovného ducha a žádný zápas nevypustili a bojovali až do konce. S každým dalším zápasem bylo vidět jak se hráči sehrávají a projevují se individuální talenty.

Ve skupině C, která sestávala výhradně z hráčů příchozích z kategorie U6 a úplných nováčků, se nám dařilo lépe. V týmu se projevila obrovská chuť do hry a dravost a náš tým pokořil jen jediný soupeř. Příjemným překvapením byli nováčci, kteří se ukázali jako právoplatná podpora týmu.

Všem hráčům děkujeme za účast a těšíme se na další skvělé výkony.

Láďa, Matěj a Standa