Zdravím všechny fanoušky Sparty i ragby! Protože se blíží konec sezón, Sparťanský týdeník si dá přes léto zase pauzu. Pokud byste měli nějaké připomínky nebo nápady, co do týdeníku zahrnout, napište mi na honza.pav@rcsparta.cz.

Díky a přeji fajn prázdniny!

U19

Poslední hrací týden nám připravil dva hrací dny. Ve středu jsme v rámci přátelského zápasu odehráli velmi kvalitní zápas na Slávii. Zápas se odehrál v rychlém tempu a vysokém nasazení. Odehráli jsme třikrát 25 minut a do zápasu vstoupili také i starší hráči kategorie do 16 let. Remíza 26:26 byla zasloužená, bez zranění a celkově šlo o nejlepší vystoupení týmu U19. Byla to pěkná rozlučka s hráči ročníků 2003 a 2004, kteří odcházejí do kategorie seniorů.

Sobotní mistrovství republiky 7s, které se odehrálo opět na Slávii potvrdilo naše dohady o sestavení sedmičkového týmu. Tým nastoupil pouze s dvěma útočníky, doplňili jsme hráči třetí řady. Zápasy s Petrovicemi a Pragovkou jsme smolně prohráli o 2 body, chybělo trochu štěstí… Říčany nás přejely o parník, a protože byl na turnaji lichý počet týmů, skončili jsme na 7 místě.

Každopádně děkujeme všem hráčům, kteří se náročného týdnu zapojili za to, s jakým nasazení a morálkou hráli. Kvalitní přípravou a tréninky se ročník 2005 může posunout, hráči jako Vilímovský, Diviš a spojky Gajzdica a Štěpánek jsou talenty, které mohou být perspektivou pro A tým. Protože kategorie U19 nahrazuje U18, bude na precizní rozvoj bohužel jen jeden rok.

J.Skall a Robert Málek

Ženy

Naše 3 reprezentantky se naposledy soustředily ve sportovním areálu Nymburk. Již tento víkend odehrají první kolo Championship v Lisabonu.

U8

Poslední tréninkový týden byl v duchu her. Po pondělním školení trenérů jsme v úterý vyzkoušeli s dětmi rugby softball, který po chvilce většinu nadchnul a oproti standardním hrám to byla příjemná změna. Ve čtvrtek na rozlučce se sezónou si mohly děti po hromadném focení vyzkoušet zorbingové koule. Za zorganizování MOC děkujeme Radanovi! Postupně si „koulení“ vyzkoušeli všichni včetně trenérů a byl to opravdu hodně intenzivní zážitek 😃

Za fajnový průběh celé sezóny děkujeme hlavně klukům a holkám a jejich vzorně fandícím a podporujícím rodičům! Už se těšíme na prázdniny na příměstské tábory, kondiční kempy a soustředění!!! Rugby zdar!