U16

Kadeti odehráli v sobotu 11. 6. 2022 své poslední letošní utkání o umístění na hřišti RC Praga. Naděje Sparty vstupovaly do utkání s cílem uhrát lepší výsledek než na podzim, kdy prohráli rozdílem čtyřiceti bodů.

I přesto, že Sparta inkasovala hned v úvodu rychlou pětku, tahal tým soupeře téměř celé utkání za delší konec. V posledním utkání se totiž probudili hráči, kteří v předchozích soubojích hráli poměrně vlažně.

Vypracovaný poločasový náskok 12:19 jsme drželi až skoro do samého závěru. Bohužel se hráči na konec utkání nedokázali natolik soustředit, aby vítězství udrželi. Zbytečné individuální chyby nás připravovaly o míč a tím jsme dávali šanci domácí vývoj otočit. To se také tři minuty před koncem stalo a domácí dvěma slepenými pětkami strhli vítězství na svou stranu.

I přes prohru 27:19  to byl jeden z nejlepších výkonů v jarní části sezóny. Sparta tak končí na celkovém osmém místě Ligy XV ragby U16 s pocitem, že vše i přes nízký počet hráčů odehrála poctivě v rámci pravidel. Za velký úspěch lze považovat, že jsme vzhledem k celkovému počtu hráčů nemuseli z naší strany zrušit žádné utkání. Velký díky patří dvěma hráčům U14 – Davidovi Chadtovi a Thorovi Pauerovi, kteří nás po zranění dvou hráčů na konci sezóny počtově podrželi a vůbec si nevedli špatně.

Výsledky kadetů v sezóně 2021/22

Podzim 2021

 • Sparta – Bystrc 26:10
 • Dragon – Sparta 69:24
 • Sparta – Říčany – zrušeno
 • Tatra – Sparta 71:12
 • Slavia – Sparta 14:54
 • Sparta – Zlín/Olomouc 31:52
 • Praga – Sparta 52:12

Jaro 2022

 • Sparta – Bystrc 19:38
 • Ammor – Sparta 0:113
 • Petrovice – Sparta 36:27
 • Sparta – Ammor 30:0 kontumace
 • Babice – Sparta 12:32
 • Petrovice – Sparta 33:40
 • Dragon – Sparta 35:22
 • Praga – Sparta 27:12

U19

Kategorie U19 měla tento víkend volno, avšak vzhledem k tomu, že sezona nebyla dlouhá, rozhodli jsme se sehrát 15. 6. přátelák se Slávií (na Slávii).

Hned o víkendu náš čeká mistrovství republiky 7s, též na Slávii. Ačkoliv strukturou nemáme úplně sedmičkový tým, byla by ostuda se soutěže nezúčastnit. Tímto turnajem pro nás sezón skončí.

U14

V nedělí jsme se sešli na domácím hřišti, kam k nám zavítal soupeř z Vyškova k poslednímu ligovému zápasu v patnáckovém ragby.

Hned v úvodu nám soupeř položil pětku, která nás celkem srazila. Oproti minulému zápasu, kde všichni hráli super, jsme se tentokrát uchýlili k ustrašené a neaktivní hře. První poločas nás vyprovodil do šaten prohrou 7:24.

Ve druhém poločase se naše hra výrazně zlepšila, začali jsme lépe pokrývat hráče a bodovat. I přes to jsme se museli sklonit před hrou soupeře a odejít s prohrou 21:43. I přes prohru si myslím, že 6. místo z 12 je pro nás spravedlivé, protože jsme jednoho soupeře z A skupiny v play-off poslali za nás. A chtěl bych popřát klukům, kteří odchází do U16 hodně úspěchů ve vyšší kategorii a dalším ragbyovém rozvoji.

Hráči zápasu Kuba Jandík a Vojta Müller.

U12

Naše kategorie U12 zakončila sezónu zábavným turnajem na písku pořádaném na Slávii. Pět statečných se popralo s velkým vedrem a náročným terénem se ctí a obsadilo konečné páté místo. Děkujeme všem za účast a nadšenou hru a příští týden v úterý se uvidíme na posledním tréninku v sezóně 2021/2022. Ve čtvrtek na rozlučku si vezměte dresy a dobrou náladu. Dík Dalmoš a Robert

U8

Definitivním zakončením sezóny byl nedělní turnaj kategorie U8 v Kralupech nad Vltavou. Po covidové pauze se konal tradiční Havran Cup, kde se hráči, hráčky a trenéři promíchali a vytvořili týmy Anglie, Austrálie, Francie, Irska, Jihoafrické republiky, Nového Zélandu, Skotska a Walesu. Sparťani perfektně reprezentovali ve všech týmech.

Byla to báječná oslava rugby a jak bylo řečeno při slavnostním zakončení: kdyby se rozdávaly medaile, nebyly by ani pro 1. tým turnaje, ani pro 2., ani pro 3., ale zasloužili by si je všichni, protože si našli nové kamarády z jiných klubů!

Všichni jsme si celý den náramně užili a děkujeme moc „reprezentantům“ za maximální nasazení a všem fanouškům za výbornou atmosféru!!!