U19: RC Praga vs. RC Sparta 33:25

Zápas s Pragou byl vyrovnaný a o konečný výsledek se bojovalo až do konce. Při součtu obou výsledků jsme nakonec vybojovali celkové 7. místo, které potvrzuje současné možnosti a kapacity kategorie U19. Pozitivem byl návrat Roberta Gajdzicy, který – pokud se bude hře věnovat na 100% – bude v další sezóně klíčovým hráčem devatenáctek. Je bojovný, má dobré standardky… Hráči zápasu jsou Tomáš Zeman, Alex Cyrani, Ondra Vilimovský a Michal Štěpánek.

Za 14 dní nás čeká Mistrovství ČR v sedmičkách.

U16

Kategorie kadetů měla o tomto víkendu volno, až na jejího nejlepšího hráče Vítka Vrabce, který bojoval společně s českou reprezentací do šestnácti let v italském Milánu. Mladí reprezentanti ukázali svou sílu a obě přípravná (přátelská) utkání vyhráli.

Sparta U16 odehraje své poslední utkání v sobotu 11. června na hřišti RC Praga, kde bude bojovat o celkové sedmé místo.

U12

Na celostátním turnaji kategorie U12 pořádaném na hřišti Tatry chlapci vybojovali bronzové medaile. Je to opravdu zasloužená odměna za velmi odpovědný přístup ke každému zápasu, ke kterému jsme nastoupili. Tvrdě a odvážně jsme bránili a vypracovali jsme si dobré útočné akce. I přes tradičně malou lavičku náhradníků jsme překonali bolesti i obavy a každému soupeři jsme se postavili se ctí.

V našem týmu byly rovnoměrně zastoupeni hráči ročníku 2010 i 2011 i jeden 2012, což dává naději na další dobré zápasy a turnaje v následující sezóně. Také je tento turnaj hezkou rozlučkou hráčů ročníku 2010 s kategorií U12.

Děkujeme všem účastníkům turnaje za krásné ragbyové zážitky, děkujeme rodičům za podporu a fandění. Blahopřejeme klukům k zasloužené medaili a přejeme jim ještě hodně krásných sportovních úspěchu a radosti. Dalmoš a Robert

U10

V sobotu jsme odehráli celostátní turnaj kategorie U10 v Říčanech. Byl to poslední turnaj sezóny na kterém nám přálo počasí a jediné co nás trápilo byl malý počet hráčů. Bohužel tentokrát za to mohly nemoci, a proto přeje mominovaným, kteří se nemohli zúčastnit, brzké uzdravení.

Všichni hráči předvedli moc pěkný a bojovný výkon, díky kterému se nám podařilo postoupit ze druhého místa do odpolední finálové skupiny. Po dlouhé obědové pauze a s ohledem na únavu hráčů se nám odpoledne už tolik nedařilo, ale i tak jsme obsadili velmi pěkné šesté místo. Děkuji všem hráčům za předvedené výkony a rodičům za maximální podporu. Hráčům, pro které to byl zároveň poslední turnaj v U10, přejeme hodně úspěchů a do dalšího působení v U12 a těšíme se na výkony ostatních v další sezoně.

Pepa a Martin

U8

Jako zakončení sezóny se tuto sobotu konal celostátní turnaj kategorie U8 v Petrovicích. Počasí nám oproti předpovědi přálo a všechno se vypršelo přes noc. Holky a kluci přišli už na rozcvičení plní energie a neklesali na mysli ani kvůli chybějícímu kapitánovi.

Dopoledne, v základní skupině, tým odehrál celkem 4 zápasy. První zápas byl úplně ukázkový, holky a kluci skvěle útočili, dávali jednu pětku za druhou, vzorně tlačili soupeře a skládali a unikla jim jen jedna pětka. S druhým zápasem (mimochodem proti budoucímu vítězi turnaje) přišlo vystřízlivění, ale i tak se nikdo nevzdával a všichni se snažili až do posledního hvizdu, což bylo velké pozitivum. Ve 3. a 4. zápase pak tým doslova vydřel těsná vítězství, fanclub hodně pomohl, a nečekaně jsme postoupili do odpolední finálové skupiny.

Po příjemné obědové pauze se v odpoledním bloku hrály další čtyři zápasy. První zápas nám bohužel díky pár chybičkám a nesoustředění o kousek utekl. Druhý jsme proti vysočanskému soupeři vybojovali, ale ve třetím a čtvrtém už došly síly, takže celkový výsledek byl krásné 5. místo.

Vzhledem k výkonům v celé sezóně je to velký úspěch a příjemné překvapení, tým předvedl suverénně nejlepší výkon roku! Jsme na holky a kluky pyšní a děkujeme jim moc za báječnou společnou sezónu!!!