Muži

Poslední Extraligové utkání jsme hráli po nešťastné porážce s Tatrou v domácím prostředí proti Pragovce. Hrálo se v nezvyklém čase 28.5. od 12 hodin. Někteří diváci tak měli možnost se následně pohodlně přesunout do Říčan na finále. V pravé poledne nás čekal souboj nejen o bronzové medaile, ale opět o pohár starosty Prahy 9.

Na předzápasovém tréninku i v šatně těsně před utkáním byla vidět velká odhodlanost hráčů ukázat divákům, že v této sezóně hrajeme velmi dobré ragby a pro medaile si půjdeme v posledním zápase s velkým nasazením. Na Pragu jsme vletěli s velkou agresivitou od samotného začátku. Už první poločas naznačoval, že si půjdeme za svým cílem jednoznačně 21:0.

V druhém poločase jsme hráli v podobném stylu. Herní systém fungoval, a tak jsme soupeři nasázeli dalších 21 bodů (celkem šest pětek). Měli jsme i velmi dobrou obranu, která zaváhala za celé utkání pouze jednou a povolila sousedům od Rokytky jen jednu čestnou pětku s proměněnou konverzí.

Konečný stav byl krásných 42:7. Mohli jsme se tak společně radovat z bronzových medailí a k tomu i dalšímu prodloužení držení poháru starosty Prahy 9. Děkujeme ještě jednou všem fanouškům za velkou podporu po celou dobu soutěže.

Zvláště bychom chtěli poděkovat celému vedení klubu, prezidentovi Miloši Slušemu a všem partnerům i sponzorům, kteří podporují SPARTU.

Za realizační tým RC SPARTA, Eduard Krützner jun.

Foto: Martin Flousek, článek s výsledky extraligy najdete na webu ČSRU.

Ženy

Naše reprezentantky se o víkendu soustředily ve sportovním centru v Nymburce. Za 3 týdny je čeká Championship.

U19

Reprezentanti 7’s se účastnili reprezentačního srazu v Říčanech, ostatní měli volný víkend. Další zápas hrajeme 5. 6. od 16h na Pragovce.

U16

Kadeti Sparty prohráli své semifinále o 5-8. místo v Brně s Dragonem 35:22. Netradičně v neděli odcestovali společně s kategorií U14 kadeti do moravské metropole, kde chtěli napravit nepovedený podzimní výkon, který skončil vysokým bodovým rozdílem ve prospěch Dragonu.

Domácí nastoupili pouze s 13 hráči (počtu jsme se na hřišti po dohodě přizpůsobili). Začátek patřil Dragonu, který položil dvě rychlé pětky. Sparta se po obdržených bodech osmělila a hru začala postupně vyrovnávat. Chyběl však větší hlad po vítězství a soustředění se v důležitých momentech před pětkovištěm soupeře. Dobře jsme využili obou karet za disciplínu (žlutá, červená), které soupeř obdržel, ale nedokázali jsme si vytvořit souvislý tlak, který by vedl k obratu utkání.

Pozitivem byly výkony některých mladších hráčů (ročník 2007) a zlepšený výkon oproti podzimu. Společná cesta s U14 a vzájemná podpora byla důležitá pro všechny. Za dva týdny odehrají kadeti své poslední soutěžní utkání o celkové 7. místo v letošním ročníku Ligy XV.

U14

RC Sparta Praha – RC Ammor 56:7 (35:0)

Před týdnem jsme se utkali s týmem Ammoru, který zavítal k nám na hřiště. První poločas byl plně v naší režii, protože soupeř nasadil béčkový tým a ten nám umožnil odcházet kabin ve vedení 35:0. Do druhého poločasu vstoupil úplně jiný tým, který se nám velice vyrovnal a hned v úvodu poločasu nám položil pětku s následným prokopem. Postupně jsme začali navyšovat skóre po individuálních chybách soupeře až do stavu 56:7. V zápase jsme si také vyzkoušeli některé herní varianty co do postů hráčů.

RC Dragon Brno – RC Sparta Praha 21:27 (7:12)

V neděli 29. 5. 2022 jsme se vydali autobusem spolu s týmem U16 do Brna, abychom zde odehráli zápas o umístění v kategorii U14 proti Dragonu. Náš tým se na tento odvetný zápas odpovědně připravoval. Tréninkové jednotky jsme zaměřili na konkrétní herní situace, pokrytí aktivních hráčů soupeře a v neposlední řadě nacvičení herních signálů.

Již od začátku jsme převzali iniciativu a soustředěným tlakem jsme dvakrát položili pětku a dostali tak soupeře pod tlak i za obrovské podpory starších kluků. Soupeř pak pomocí jednoho jak fyzicky, tak herně vyspělého hráče výsledek dotáhl. Sparťanští hráči však obětavě pokrývali hráče soupeře, tvořili hru a dodržovali pokyny jak v obranné, tak útočné fázi. I když utkání bylo do poslední chvíle nerozhodné, nakonec byla naše píle zhodnocena a v odvetném zápase jsme Dragon porazili 27:21.

Velké poděkování hráčům za příkladný obětavý výkon. Tentokrát nebudeme vyhlašovat hráče zápasu, protože pochvalu si opravdu zaslouží všichni.

Díky, Radan, roman a Vláďa

U10

V neděli jsme absolvovali poslední 12. RT v Přelouči. Turnaj byl velmi vydařený a vlastně jediným stínem byla opět malá účast, jak už to bohužel u mimopražských turnajů bývá. Z důvodu absence některých hráčů jsme tentokrát přihlásili tým B a C. Oba týmy předvedly, až na menší výpadky, velmi pěkné výkony a ve skupině B jsme měli bilanci 4 vítězství a 1 prohru a ve skupině C to bylo 2:2. Byť to v naší kategorii o výsledcích není, je na dětech vidět, jak jim takový výsledek dokáže zvednout sebevědomí. Počasí nám tentokrát také přálo a pršet nám začalo až na zpáteční cestu. Děkujeme tímto hráčům, kteří si do Přelouče jeli zahrát a užít si hezkou ragbyovou neděli a také rodičům za podporu, fandění a upečenou bábovku s buchtami.

Pepa a Karel

Plán na tento týden je jasný a to příprava na závěrečný Celostátní turnaj U10 v Říčanech.

U8

Poslední květnový víkend se turnaj kategorie U8 odehrál na hřišti v Babicích. Šlo o závěrečný turnaj sezóny, kde se sešla pohromadě celá kategorie, takže jsme si to přijeli hlavně užít 😉

Áčko bylo tentokrát s Láďou. Po volnějším začátku se výkon stupňoval, co nevyšlo takticky, dohnalo se vůlí a celkově zůstalo Áčko 3x ze 6 zápasů neporažené.

Béčko hrálo pod vedením Standy. Kluci se snažili a od náznaků skládek přešli i k činům, ale platit to na soupeře začalo až se třetím zápasem, kdy se hra dozadu zlepšila a kluci několik pětek ubránili. Útočně se kluci taky činili a v 5 zápasech položili 16 pětek.

Céčko vedla Hanka s Matějem. Kluci byli plní energie už od rána. Padalo hodně pětek, útok byl nekompromisní a téměř každé rozehrání končilo pětkou. Bohužel obrana byla horší a skládky nevycházely podle představ, takže většina zápasů končila remízou nebo rozdílem pětky. Nadšení ale bylo celodenní a o to jde 😉

Příští týden čeká A-tým celostátní turnaj v Petrovicích, držte palce!