U16

Kadeti Sparty odehráli své poslední podzimní utkání v Edenu na Slavii. Naděje Sparty šly do utkání s tím, že chtějí odčinit měsíc starou prohru 7:26. Úvod utkání patřil domácím, kteří uzavřeli Spartu 15 minut na její půli.

Díky dobré aktivní obraně se ale Slavia k položení nedostala a z celého tlaku získala pouze 3 body z trestného kopu. První pětku položila Sparta, která dokázala využít špatně postavené obrany a dostala se tak do vedení 3:7. Domácí do poločasu skóre vyrovnali. 

Po změně stran se za vytrvalého deště dostali na koně opět domácí, kteří vystřídali lavičku a měli v tu chvíli více sil. Sparta měla v tomto utkání také k dispozici 6 hráčů na lavičce, ti se na hřiště však dostávali postupně. 

Slavia poslala do hry ve druhé půli zkušenější hráče a ti opět strhli vedení ve prospěch domácích druhou položenou pětkou. Pět minut před koncem vedla tedy Slavia 15:5.

Sparta však v samotném závěru dokázala nemožné. Nejprve po chybě domácích zkorigovala pětkou na 15:12 a hned z následujícího výkopu po krásné akci přes celé hřiště otočila vývoj ve svůj prospěch.

Vítězství 15:19 je pro kadety Sparty důležité v dalším vývoji týmu a jednotlivých hráčů. Tým má v současné době 22 hráčů, kteří si navzájem vytvářejí skvělou konkurenci.

U14

U14 Praga – Sparta 27:29 (20:10)

V neděli jsme  se sešli na Pragovce, jak jinak než ve 14. Velký dík soupeři, který nám půjčil na každý poločas po jednom hráči.

Začátek zápasu nám zase utekl a během dvou akcí Pragy jsme prohrávali 12:0. Naši borci si musí uvědomit, že je třeba šlapat na 100% jako tým a ne se spoléhat pouze na silnější spoluhráče, že to za ně odehrají. Proto jsme také první půli prohráli 20:10. Druhá půle se už nesla v naší režii i trochu díky tomu, že soupeř hodně hráčů prostřídal. Jinak se hrálo pohledné ragby, jak to okomentoval rozhodčí Tůma, kterému jsme prý připravili krásnou ragbyovou neděli.

Teď nás čeká zimní příprava a my už dobře víme na co se zaměřit.

Poděkování patří i Vám rodičům za podporu svých ratolestí.

U10

Zimní část přípravy zahájila kategorie U10 společným fanděním klukům z reprezentace ČR U18 v rámci ME v úterý 14.11.2023, kdy jsme se spolu s vyššími kategoriemi RCS ve velkém počtu sešli na Markétě ke sledování zápasu proti výběru Rumunska. Byly k vidění krásné akce a herní situace ideální k vysvětlování teorie malým začínajícím ragbistům. Zápas byl napínavý až do konce a i když nedopadl ve prospěch českých barev, jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit a vidět všechno naživo.