Muži

Do finálového utkání v Říčanech jsme kvůli několika dlouhodobým zraněním nastoupili v dost slepené sestavě. Další hráči neměli bohužel možnost se uvolnit ze zaměstnání. Chyběli nám zranění Martin Schneider, Filip Rulf, Jan Kotík a Ondra Semík. Dále nemohli být v sestavě bratři Hřebačkové a Matěj Čížek. V utkání se nám navíc po položení zranil David Fatka,Tomáš Luka a v závěru i Vladan Diviš. Přesto jsme byli vítězi poháru po většinu utkání vyrovnaným soupeřem. Poločas byl ve prospěch Říčan 19:11 (stále hratelné). Dotáhli jsme se následně TK na 19:14, ale soupeř za chvíli zvýšil na 24:14. Tristan Horak brzy proměnil drop a bylo to už nepříjemných 27:14. Nic jsme nevzdávali a přidali pětku Vladana Diviše, který si sám rozehrál TK a položil. Tomáš Forst přidal konverzi – 27:21. Dál se nám už ale herně nedařilo a přidala se k tomu avizovaná zranění. Vysloužili jsme si navíc dvě žluté karty – hra ve 13! Domácí tak mohli celkem pohodlně navýšit na konečných 39:21.

Medák

U18

O víkendu jsme hráli se soupeřem z Říčan. Tréninky byli zaměřené na skládky a jejich dobré technické provedení, na čištění a podporu při rucku, která nám dělá problémy (pozdě přistupujeme k hráči, který má míč). Opakovali jsme si po zápase s Olympem, že bojovnost je u hráče Sparty samozřejmostí. Hráči si naše připomínky vzali k srdci a se silnými Říčany jsme tak v půli prohrávali 13:19! Potom se projevila útočná síla soupeře a prohráli jsme 57:13. Hráči přesto nekecali, hráli a bojovali, za což je musíme pochválit. Bohužel chlapci z Přelouče nebyli ani na tréninku, ani na zápase. Snad se brzo uzdraví.

Viktor

U16

Kadeti Sparty odehráli své páté nesoutěžní podzimní utkání. Tentokrát nastoupili k utkání ve větším počtu a hned to bylo na hře znát. Po změně některých postů začíná tým získávat na větší síle než na začátku září. Samotné utkání proti RA Olymp Praha mělo na rozdíl od jarního souboje jednoznačný průběh.  Sparta hned v úvodu položila dvě rychlé pětky a od té doby začala určovat tempo hry. Díky dobré organizaci nedokázal soupeř vůbec skórovat a tak se mohli do hry dostat všichni hráči, včetně nováčků. Sparta vyhrála na Markétě nakonec 0:58 (0:36).

Příští týden mají všechny mládežnické kategorie volno. Kadeti hrají další utkání v sobotu 4. listopadu doma proti Olomouci.

Marek

U14

V neděli 22. října jsme vyrazili k utkání směr Olomouc. Jelikož měly obě strany nízký počet hráčů, odehráli jsme po domluvě trenérů obou týmů zápas bez rváčků. V druhé půlce hry jsme se dostali dokonce na počet 12, jelikož se soupeři zranil hráč, tak jsme v rámci fair-play dorovnali stav.

Zápas začal velice svižně. Hned v úvodu jsme se ujali vedení a postupně navyšovali skóre. První poločas jsme jasně vyhráli 57:5. Ve druhém poločase už to bylo vlažnější, přibývalo chyb. Přesto jsme ho vyhráli v poměru 19:0. Příště nás čeká za 14 dní Vysočanské derby na Pragovce.

Roman

U10

Nedělní turnaj kategorie U10 se tentokrát odehrál na hřišti ARC Iuridica v Chrášťanech. Opět se nám sešel dostatek hráčů, abychom obsadili všechny tři výkonnostní skupiny i s dostatkem střídajících hráčů.

A-tým hrál v téměř shodném složení jako na PYRFu, výkony ale byly bohužel úplně opačné. Klukům nic nevycházelo, nedařilo se jim bránit, hráli hodně individuálně a z toho vznikaly chyby. Během turnaje se sice trochu zaktivizovali, ale na lepší výsledek než remízu s Olympem nedosáhli.

V béčku měl vývoj turnaje sestupnou tendenci. Nejlepším zápasem byl hned ten první s týmem Tatry. Pak už klukům kolísalo soustředění a hra se přesýpala od pětkoviště k pětkovišti. Stejně jako „A“ – chtělo to zabrat víc jako tým.

C-tým měl na pořadu dne nejvíc zápasů (celkem 5), což je dobře, protože se tým skládá z úplných nováčků a hrou se naučí nejvíc. Kluci mají velkou vůli hrát a až si zafixují správný pohyb po hřišti, rostou nám naděje! Oceňujeme, že většina poslouchá rady a doporučení a snaží se to hned prodat na hřišti.

Těšíme se po prázdninové přestávce na poslední podzimní venkovní turnaj v Kralupech!