U18

Tento víkend jsme jako tým U18 měli soupeře a to Brněnský Dragon kam jsme zavítali v neděli. Záčátek zápasu jsme i přes 2 neproměněnè trestnè kopy soupeře k ničemu nepustili a ujali se vedení 7-0. Pak soupeř vyrovnal hru a v polovině zápasu bylo skóre 7-7. V druhè půli se projevila naše velká slabina a tou je neskládání v křídelních prostorech. Soupeř nás nepřehrál systémově nebo velkým tlakem ale pouze tím, že v duelu přešel na krajích 1/1 hráče. Nakonec jsme podlehli 26-14. Dobře zahrála 1 řada Ciencala,Pojkar,Toušek. Někteří hráči by se měli zamyslet jestli místo kafrání není lepší zatnout zuby a bojovat.

U16

Kadeti Sparty odehráli své třetí utkání v nové sezóně. Bohužel díky zranění a nemocem opět nenastoupili k utkání v plném počtu. Přes všechny problémy se hra týmu oproti úvodním utkáním zlepšila.

Sparta měla na Pragovce dobrý vstup do utkání, kdy se jí po aktivním úvodu podařilo položit rychlou pětku. Soupeř dokázal po chvíli reagovat a skóre vyrovnal. V tomto duchu se neslo pak i celé utkání, kdy se přelévalo skóre z jedné strany na druhou. Rozhodnutí padlo v posledních 10 minutách, kdy Spartě docházely síly a díky tomu inkasovala dvě slepené pětky, které rozhodly o výsledku.

Další utkání hrají kadeti Sparty 7.10. doma proti Slavii.

U14

Stejně jako oba starší týmy, tak i starší žáci se začali potýkat s nedostatkem hráčů. Kromě pár zraněných nás zaskočil počet hráčů, kteří se hned z kraje sezony rozhodli s rugby přestat. K zápasu v Říčanech tak nastoupilo pouze 14 hráčů a i když se jednalo vesměs o zkušené borce tak si nechali utéct začátek zápasu a nechali hráče v modrém pomalu navyšovat skóre. V druhém poločase všichni přidali na důrazu, zlepšili obranu ale stačiloto pouze na drobnou korekci stavu, dohnat manko z první půle se již nepodařilo.

U10

Další turnaj kategorie U10 proběhl v Babicích. Po vzoru minulého povedeného turnaje jsme opět přihlásili jeden tým do výkonnostní skupiny A a jeden do skupiny C.

C-tým měl svůj den a zejména v útoku dominoval. Je to jasné znamení, že příště už se můžeme těšit na B-tým 😉

A-týmu se tentokrát tolik nedařilo a po relativně nadějném rozjezdu proti silnému Petrovickému soupeři se bohužel další dva zápasy hledal. V útoku se nedařilo dotahovat akce do konce a velké problémy byly hlavně v obraně.

Na náladě to ale klukům neubralo, diskutovali aktuality z RWC a ve finále celý tým secvičil sparťanskou verzi haky 😊