Ženy

Česká reprezentace žen XV má za sebou první zápas 💪. Německo🇩🇪 x Česko🇨🇿 (12:10). Holky bojovaly jako lvice, bohužel po smolném konci přišel smutek z těsné prohry. V nominaci bylo hned 7 Sparťanek (6 v základní sestavě) 💙💛❤️

Tereza Baťhová, Tereza Haffnerová, Dominika Holčíková, Pavla Zahrádková, Sára Lea Exnerová, Aneta Šmejdová, Anežka Hrubá

➡️ další zápas čeká holky už 19. 11. proti Belgii 🇧🇪, je to domácí zápas tak přijď holky podpořit 🤩

U16

Kategorie kadetů odehrála poslední podzimní nesoutěžní utkání doma proti Slávii. Na velmi těžkém terénu odehráli naděje Sparty poměrně slušné utkání s ohledem na celou podzimní sezónu. “I přesto, že Slávia vyhrála bylo v utkání vidět několik momentů o které se může tým opírat v dalším rozvoji. Na jaře chceme uhrát zcela jiné výsledky, než tomu bylo na podzim” řekl hlavní trenér Marek Švíř.

U14

RC Sparta vs. RC Slavia   22:17 (5:7)

V sobotu jsme odehráli zápas na domácím hřišti se Slavií. Zápas se odehrál na celkem podmáčeném hřišti. První půlka byla celkem vyrovnaná, ale my jsme odcházeli poraženi v poměru 5:7. Do druhé půle jsme nastoupili celkem vlažně a rázem to bylo 5:17. Po té se naši borci vzchopili a dokázali otočit zápas v náš prospěch. Tento zápas klukům ukázal, že nic není ztracené, když se bojuje do konce. A za to jim patří obrovský dík – a i to že se Slávií se výhra počítá dvojnásob.

U10

V neděli se kategorie U10 sešla v Babicích k poslednímu turnaji podzimní sezóny. Počasí bylo jako za odměnu, všichni přišli ve výborné náladě a tomu odpovídal i výkon obou týmů. Poskládali jsme dva týmy – Céčko a k tomu jsme tentokrát přidali Béčko. Rozhodli jsme se tak po předchozí zkoušce s postavením Áčka. Nechtěli jsme před zimní turnajovou přestávkou holky a kluky tolik (zejména psychicky) vyčerpávat.

Béčko předvádělo opravdu pěknou týmovou kombinační hru. Holky i kluci vzorně vybíhali a tlačili soupeře do obrany. Sparťani využívali následných chyb soupeře, rvali se o volné míče a dávali jednu pětku za druhou. V obraně se snažili držet postavení a skládat, takže za celý den dostali jen 3 pětky.

C-tým jel v obdobném duchu. Co nevyšlo technicky (musíme zapracovat na skládkách), doháněli kluci vůlí a tak kromě jediného soupeře nakonec všechny ostatní porazili a končili také s velkým úsměvem na tváři 🙂

Děkujeme mockrát všem a chválíme hráče a hráčky za viditelné posuny ve výkonnosti. Bylo fajn sledovat, jak mají všichni radost ze hry, nechtějí být ani minutu na střídačce a vlastně byli skoro smutní, že turnaj končí. Všichni se shodovali, že by odehráli klidně ještě dalších 10 zápasů 😁

Těšíme se na pokroky po zimní přípravě!

Hanka a Karel

U8

Poslední turnaj podzimní části se odehrál na Slavii a vypadalo to, že všechny týmy z blízka i daleka si přijeli zahrát. Tolik týmů jsme na turnaji dlouho neviděli.

Mlžné ráno se v průběhu dne proměnilo v krásné slunečné počasí a tak byl celý turnajový den příjemný.

Na poslední turnaj sezóny se nám přihlásilo 16 hráčů a tak jsme postavili týmy B, C1 a C2.

Vypadalo to tak, že všichni hráči se na posledním turnaji tohoto roku chtějí pořádně blýsknout, od prvních zápasů nasadili plný výkon a jen nás překvapovali.

V podstatě všechny zápasy ovládli, podávali skvělé výkony a bylo vidět jak si poslední turnaj užívají.

S výkony všech týmů jsme byli spokojeni a doufáme, že takové nasazení uvidíme i v jarní části.

Láďa, Matěj a Standa