Úvodní foto: Martin Flousek, zdroj

Muži

Druhé semifinále bylo dohodnuto mezi kluby na státní svátek – pátek 28. 10. Přesto, že byl svátek, mělo několik hráčů pracovní povinnosti a nemohli se dostavit ráno v 11 hodin na předzápasovou koncentraci na Spartě. Po přípravě v omezeném počtu, jsme si dali malou svačinu, kterou nám zajistil manažer Petr Okleštěk a přesunuli se na Pragovku. Tam jsme se už sešli v plném možném počtu dvaceti hráčů.

Praga se sice brzy po výkopu ve 14.00 hod. ujala vedení po neseném míči rojníků, ale neproměnili konverzi – 5:0. My jsme se následně snížili na 5:3 TK. Položili jsme do poločasu ještě dvě pětky a Praga přidala jen jednu konverzi po TK. Do šaten jsme odcházeli za stavu 8:15 v náš prospěch. Hráčům nebylo téměř nic vytýkat, bojovali směrem dopředu a velmi dobře bránili. Jen auty bylo třeba zlepšit.

V druhém poločase jsme přidali další dvě pětky s konverzemi a odskočili na 29:8 + jsme měli náskok 8 bodů z předešlého utkání. Zdálo se, že je jasně rozhodnuto, ale Praga nic nevzdávala a využila k tomu výhod několika TK za sebou a v 61 min. skórovala s konverzí – 15:29.

Hra byla následně dost rozkouskovaná s plno technickými chybami na obou stranách a tak v samotném závěru dostala Praga ještě jednu šanci po další sérii TK bodovat, což se jim po několika fázích roje podařilo – konečný stav 22:29. Měli jsme k tomu již zmiňovaných 8 bodů z domácího utkání a tak jsme vlastně zvítězili s pohodlným náskokem o 15 bodů z obou zápasů Play-off.

Do utkání jsme nasadili všech 20 hráčů. Praga se prosazovala tradičně dobrými nesenými míči, ale ve hře přes útočníky byla celkem neškodná. Byli jsme lepší ve hře dopředu, ale i v obraně a celoplošné hře. Brzdí nás časté přestupky proti pravidlům a s tím kolikrát související žluté karty. Odvezli jsme si i tak domů pohár starosty Prahy 9 a k tomu cenný postup do finále poháru ČSRU.

Do finále zbývá dlouhých 20 dní – naši reprezentanti U20 budou mít dobré tréninkové a herní zatížení na ME. Reprezentace seniorů také. Čeká ji příprava a utkání s Moldávií.

Apelovali jsme tak na všechny ostatní hráče, aby měli dobrou tréninkovou docházku. Potřebujeme pracovat stále na technice, udržovat se v kontaktní hře a dále pracovat na některých herních automatizmech s kondičním zatížením.

Trenéři děkují našemu vedení klubu, celému realizačnímu týmu a hlavně všem hráčům, kteří si zaslouženě vybojovali FINÁLE. Díky samozřejmě patří také všem našim fanouškům a partnerům, kteří nás podporují.

Ed K

Letos jsme odehráli s Pragou pět utkání – všechna byla vítězná – 26:13, 42:7, 50:21, 19:11 a 22:29.

Ženy

Sparťanská stopa na posledním soustředění národního týmu před utkání reprezentace žen XV s Německem v rámci RE Trophy 2022/2023. Na pomoc přišli i naši kluci jako sparing. Dekujeme!

U10

Tentokrát byla o víkendu pro mládežnické kategorie turnajová přestávka. Předcházel jí ale speciální strašidelný trénink společný pro kategorie U8 a U10, kde jsme důkladně prověřili zdatnost všech našich zombíků, kostlivců, klaunů, venomů a dalších příšeráků.