Ženy

Sparťanky se umístily na turnaji v Petrovicích na 2. místě. Nestačily na výběr Vídně. Ve finále podlehly 26:19.

Foto: Miloš Březina

U19 – RC Sparta vs. RC říčany 5:90

Jiří Skall: Výsledek posledního zápasu bohužel ukazuje reálný pohled na momentální situaci v naší juniorce. Chybí nasazení, osobní statečnost, technika individuální technika skládek i vhodné rozhodování.

Věřím, že se i díky Sportovnímu centru mládeže podaří tyto nedostatky postupně odstranit. Po Velikonocích náš čeká Tatra, která je díky dlouhodobé práci s mládeží též velkým favoritem soutěže – i tak ji ale zkusíme potrápit. Co říct nakonec ?Trénovat, trénovat, trénovat…

U16 – Ammor vs. Sparta 0:113 (0:49)

Marek Švíř: Druhé utkání v rámci Ligy raby XV U16 odehráli kadeti Sparty. Utkání hrané v Kralupech nad Vltavou bylo zcela jasnou záležitostí nadějí Sparty. Hned z počátku utkání začali pokládat jednu pětku za druhou a tím zcela sebrali domácí chuť do hry. Utkání však díky této skutečnosti ztratilo jakýkoli náboj a byla jen otázka na jakém čísle se zastaví bodové skóre. To se nakonec na konec přehouplo i přes magickou stovku.

Další utkání hrají kadeti Sparty tento pátek od 11:00 hodin na hřišti RK Petrovice.

U14 – RC Sparta vs. rugby Babice 84:0 ( 48:0)

V neděli k nám zavítal soupeř z Babic spojený s Přeloučí. Počasí nám moc nepřálo i to se malinko podepsalo na předvedené hře. Výsledek hovoří jasně pro naše barvy v poměru 84:0, i když naše hra neodpovídá výsledku.

Neplnění taktických pokynů nám neumožnilo vyšší výsledek. Musím pochválit soupeře, že k nám přijel zdecimován marodkou. I proto se obě strany dohodly na hře o 13 hráčích. Jako další soupeř nás po Velikonocích čeká odvěký rival od Rokytky, tým Pragy, na který se moc těšíme.

U12 na PYRFu

Dalmoš a Robert: V sobotu 9. 4. 2022 hráči RC Sparta U12 absolvovali mezinárodní turnaj PYRF U12 v Petrovicích. V aprílovém počasí jsme na turnaji předváděli pohledné ragby. Pěkné útočné akce ve vyrovnaných zápasech mohly končit položením, kdybychom častěji volili přihrávku a podporu hráči ve volném prostoru před samostatnou akcí. I v obraně jsme si počínali velmi aktivně, jen v okamžiku rozhození útočícího týmu jsme nešli agresivněji po míči.

Jsou to drobnosti, které naši hráči v budoucnosti jistě vylepší a budou svým týmům oporou. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za nasazení a předváděnou hru a jen velmi krátké zápasy a vůbec formát takhle velkého turnaje, ve kterém jsme dvakrát remízovali a čtyřikrát vyhráli, může za umístění na dvanácté příčce.

V základní skupině jsme hráli vyrovnaný zápas (1:1) s týmem, který nakonec skončil na třetím místě. Také bychom chtěli vyzdvihnout celkový dojem z našeho týmu. Kluci byly dobře a týmově naladěni po celou dobu turnaje a to je při celodenním turnaji opravdu náročné.

Děkujeme také rodičům, kteří v tomto hrozném počasí klukům pomohli udržet si dobrou náladu a chuť do hry. Na tomto turnaji je nejcennější porovnání s cizími týmy a hráči, čehož jsme si užili vrchovatě. Remízovali jsme s týmy z RC Bystrce a Sportclub Frankfurt 1880, porazili týmy z RA Brno, Berliner Rugby Club, TJ Sokol Mariánské Hory a RG Heidelberg.

Ještě jednou všem děkujeme za účast na turnaji a těšíme se na další turnaje. Doufáme že na nesoutěžních regionálních turnajích bude hojná účast a postavíme dva týmy ve kterých si všichni vyzkoušíme dovednosti z tréninků.

U8 – PYRF

Kategorie U8 se o víkendu zúčastnila mezinárodního mládežnického turnaje PYRF na hřišti RC Praga. Nominováno bylo 8 hráčů. Během dopolední části byly na programu 3 zápasy. Kluci a holky předváděli pěknou útočnou hru, na obraně budeme muset zapracovat 😉

Na základě dopoledních výsledků (1 výhra, 1 remíza, 1 prohra) jsme byli po obědové pauze zařazeni do 2. skupiny, kde se hrálo o 7.-12. místo. Celý tým se v odpolední části opravdu snažil, na hřišti vzorně komunikoval, přihrával, skládal, nedbal totálně aprílového počasí a během odpoledních zápasů prohrál jen jediný zápas se silným domácím týmem. Na „plac“ se dostali úplně všichni nominovaní a získali další cenné herní dovednosti, které doufejme příště zúročí.

Všem hráčům moc děkujeme za předvedenou hru a těšíme se po velikonoční přestávce na domácí turnaj, který bude společný pro kategorie U6 a U8.

Odebírejte novinky ze Sparty!