Tým mužů posílili dva hráči z Namibie. Minulou sobotu pomohli v zápase proti Pragovce. Tuto sobotu nastoupí v domácím utkání pro RC JIMI Vyškov.

Ti, kdo nesledují mistrovství světa v ragby, znají Namibii spíše z hodin zeměpisu. Ostatní ví, že Namibie je velký ragbyový národ, který se účastní mistrovství světa.

Spartě se zadařil unikátní kousek – v době, kde kvůli covidu nevíte, jestli v pátek odjedete na dovolenou a možnosti i ochota cestovat jsou omezené, se povedlo na hostování do Sparty dostat dva hráče světového formátu.

Prvním z nich je PJ Walters, který se účastnil mistrovství světa v Japonsku v roce 2019. Druhým pak Peter Diegaart, který se účastnil juniorského mistrovství světa rovněž v Japonsku. Oba stráví ve Spartě 2 měsíce a české ragby tak má možnost zažít na vlastní oči hráče světové kvality.

Hned v sobotu dostali oba šanci zúčastnit se prvního zápasu proti Pragovce a Sparta mohla, i díky jejich pomoci, slavit vítězství. Podobně promluví i do sobotního utkání s Vyškovem, které se odehraje na domácím hřišti na Podvinném mlýně od 14 hodin.

„Je to jako splnění snu“, říká Petr Okleštěk, sportovní manager klubu, který za celou akcí stojí a jen díky jeho urputnosti a neochotě složité věci vzdávat můžeme PJe a Petera na Spartě vidět.

„Naší motivací je samozřejmě vyhrávat. Ale celá myšlenka jde trochu dál, jsme poučeni – Pieter s PJem ukáží jiné ragby i nasazení svým spoluhráčům, ti se mohou leccos naučit. Uvidí je hráči mladších kategorií, pro které mohou být zahraniční hvězdy vzorem i motivací zůstat u ragby. A to společně s dalšími kroky, jako např. spuštění Sportovního centra mládeže, směřuje ke Spartě, která vyhrává“, dodává Petr Okleštěk.

Děkujeme také sponzorům, díky kterým se mohou kluci na Spartě ukázat.

PJ Walters, tříčtvrtka

Peter Diergaardt, rváček