Tým mužů se rozhodl podpořit osvětovou kampaň Muži činu, jejíž cílem je usnadnit testování kvality spermií u mužů. Je to téma, o kterém se zase tak často nemluví, protože – přiznejme si to – jen málokdo si dokáže přiznat problém a ještě k tomu o něm otevřeně mluvit. Chceme na tento problém upozornit a věříme, že spojení s ragby kampani pomůže. Všichni tady víme, že ragby je nejenom sport zajímavý na pohled, ale že s sebou nese také životní styl postavený na hodnotách jako respekt, férovost a schopnost držet slovo. A to lidé vnímají jako atraktivní.

V rámci kampaně vzniklo také propagační video, které se hodně povedlo. Co na něj říkáte?

Dalším důvodem, proč jsme pro spolupráci rozhodli, je možnost zviditelnit české ragby a Spartu. Věříme, že tak můžeme udělat české ragby ještě zajímavější.

Ale zpátky k osvětě. Pokud se muž rozhodne otestovat svoje spermie, většinou musí absolvovat několik pohovorů, vysvětlovat jak žije a to celému procesu příliš neprospívá. Kampaň Muži činu přináší možnost otestovat svoje spermie přes internet. Apríl už máme za sebou, takže opravdu nejde o nějaké revoluční zařízení. Jde o webovou stránku, takový e-shop, přes který lze vyřešit velkou část celého procesu naprosto anonymně.

Jak to celé funguje?

muzi-cinu-jak-to-funguje

Varle ve tvaru ragbyového míče

Velmi zajímavá byla tisková konference, kde jsme měli možnost potkat se s několika zajímavými lékaři. Dozvěděli jsme se třeba to, že propojení této kampaně např. s fotbalem by opravdu nedávalo smysl. Nejde totiž “o koule”, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jeden z přítomných odborníků nás totiž upozornil, že varle se podobá spíše ragbyovému míči než fotbalovému.

Druhá informace pak naznačovala, že otestovat se má smysl už třeba ve 20 letech. To kluci z Áčka vzhledem ke snižujícímu se věkovému průměru, který narušují pouze Jirka Skall a Pavel Zachariáš, opravdu ocenili. První otázky totiž směřovaly k tomu, zda to pro všechny ty mlaďochy vůbec dává smysl.

Pokud tedy chcete rodinu, pánové, je lepší vědět, jak jste na tom :). Je to investice do českého ragby!

Osvěta nás zajímá

Máme také za to, že ragby není jen o sportování. Klub by se měl zajímat a také zapojovat do dění v nejbližším okolí, protože z něho zase může dostávat zpět. Kdybyste tedy věděli o nějakém dalším projektu, který souvisí s tím, čemu na Spartě věříme (ať už je to mládež, zdraví nebo jiné téma), určitě nám dejte vědět.

Chcete se o kampani dozvídat pravidelně? Sledujte ji na Facebooku.