Letošní sezóna má trošku odlišné uspořádání oproti sezónám minulým.  Na podzim se odehraje 15´s část soutěže a na jaře se pak vrhneme na 7´s tak, jak jsme zvyklé. Ale ještě než začnou patnáctky, proběhly již tři sedmičkové turnaje, jejichž účelem bylo, abychom se krapet otrkaly a zvykly si opět na hru.

První turnaj se konal v Sedlčanech. přesně řečeno v Počepicích u Sedlčan. Tam Sparťanky odehrály velmi pěkná utkání a skončily na 3.místě.

Druhý turnaj byl pro naše holky velmi náročný a zlomový. Kvůli velkému počtu zraněných a osobním povinnostem, odjely holky do Bystrce v počtu pouhých sedmi hráček. Nutno podotknout, že tento turnaj byl jako jediný dvoudenní. A i přesto, že holek bylo pouze sedm, se nevzdaly a na tento turnaj vyrazily. V neděli už jich bylo pouze šest a nakonec, po zranění Kapříka (přejeme co nejrychlejší uzdravení :*), dohrávaly zápasy v PĚTI hráčkách. Obrovský klobouček holky! (pozn.redaktora 😀 )

Na třetím turnaji, který se konal minulý týden na Markétě v Praze, už byly Sparťanky opět v plné sestavě. Turnaj byl zároveň finálovým turnajem této sedmičkové části sezony. Tuto tříturnajovou přípravu vyhrály hráčky Petrovic, naše rudé holky skončily na čtvrtém místě celkově.

Nyní nás čeká příprava na 15´s, kdy budeme spojeny do týmu společně se Slavií, Říčanami a Vrchlabím.

První zápas odehramejeme v neděli 1.10., místo bude ještě upřesněno.  Přijďte nás podpořit a podívat se na patnáctkové ragby v našem podání. My už se na to moc tešíme!

Děkujeme všem za podporu,

ragby zdar!!!

 

Malinovka

 

foto: Miloš Březina