O proběhlém víkendu se konalo v Praze na Markétě školení trenérů a regionální srazy U14, U18 a U23. Trenérům byla představena čtyři základní národní témata, který bude vždy věnován celý víkend. Dobrá organizace ze strany ČSRU nabídla všem trenérům možnost dokonale se ponořit do prvního tématu a tím bylo skládání.

Hráči měli naplánované dvě tréninkové jednotky, v sobotu se na hřišti představilo celkem 80 hráčů kategorie U14. O den později se sešli regionální výběry pro kategorie U18 a U23.

Stejně jako trenéři, tak i hráči budou v následujících týdnech procházet postupně všemi čtyřmi tématy.

Kategorie U16 měla důležitější povinnosti. Nový realizační tým si svolal celkem 40 hráčů, kteří mezi sebou bojovali cca o 25 míst. Tento čtvrtek totiž odjíždí česká reprezentace do šestnácti let k přátelskému utkání do Francie. Sparta vyslala do tohoto boje Vítka Vrabce a Daniela Szabó.

Sparťanská účast

Za Spartu se prvního národního tématu zúčastnili

  • trenéři – Josef Šinágl, Martin Marek a Marek Švíř
  • U14 – Jakub Jandík, Thor Pauer, Václav Raška, Marek Merhaut, Michal Zima a David Chadt, omluveni: Ahmed Mustafa, Matyáš Houba, Ondřej Malý, Ondřej Grabovski
  • U18 – Tomáš Diviš, Josef Pokorný a Matyáš Hýka, omluveni: Adam Kostka, Jan Mikeš, Matyáš Marek, Michal Štěpánek, Michal Kotík
  • U23 – Alex Cyrani a Tomáš Zeman, omluveni: Jakub Šinágl a Jan Muchka

Další termíny a témata školení trenérů

27.11. 2021 – přihrávka a příjem míče

18.12. 2021 – Duel: řešení situací jeden na jednoho

8.1.2022 – Rozhodování a efektivní komunikace

Marek Švíř

Odebírejte novinky ze Sparty!