V pátek 17.11.2017 se odehrál na Petřinách na stadionu Markéta poslední zápas XV.soutěže žen. Toto finále bylo opravdu vyvrcholením celé sezóny. Kdo přišel fandit, mohl vidět skvělé ragby.

Holky do zápasu vlítly od první minuty a přestaly bojovat až s posledním písknutím rozhodčích. V desáté minutě prvního poločasu po rozehrání trestného kopu skórovala kapitánka Klára Hladilová. Touto akcí se celá hra otevřela a holky jely naplno až do konce. V prvním poločase inkasovaly jednu jedinou pětku ze strany Petrovic. A nutno dodat, že to bylo po velmi dlouhé a skvělé obraně. Ve druhém poločase už Petrovice neskórovaly vůbec. Spartianky jim nedaly šanci. A když už by přeci jen malá šance nastala, holky ji rychle zarazily.

V tomto finále byla vidět neskutečná chuť po hře a po vítězství. A hlavně radost ze hry. To co holky na hřišti předvedly, bylo fenomenální. I přesto, že jich na hřišti bylo patnáct, hrály jako jedna. Jako jeden tým, který má obrovské srdce.

Dlouho si budeme tento zápas pamatovat a dlouho se z něj vzpamatovávat. Byl to opravdu neskutečný zážitek!

Ještě teď jsme plní dojmů.

Holky děkujeme!

A holky děkují trenérům. Bez Ády a Vlasty bychom to nedokázaly. Děkujeme Petrovi Oklešťkovi za večeři před zapásem, která nám dodala sílu. Děkujeme všem, kteří s námi byli v pátek u toho. Bez vás bysme nebyli tam, kde jsme teď!

 

Ragby zdar!!!

Malinovka

 

konečné skore: Spartia 31:7 Petrovice

pětky zápasu: Klára, Jana Kaňka, Míša, Sára Mamba Lea, Anička

foto: Petr Flíček a archiv hráček či příbuzných