V sobotu 22.4. se na Podvinném mlýně uskutečnil turnaj 2.série žen. V této soutěži mají od loňského roku i Sparťanky svůj B tým.

Na turnaji se sešlo celkem šest týmů – RC Sparta Praha B, RC Zlín, RK Petrovice C *, RC Olomouc, RC Šelmy Hradec Králové *, RC Slavia Praha B * (týmy označené * jsou nesoutěžní). 

Turnaj začal až odpoledne. Ve 13.hodin nastoupily Sparťanky k prvnímu utkání proti Petrovickému céčku. Počasí jim sice nepřálo, neboť bylo od rána pod mrakem a lehce pršelo. To ale našim rudým holkám ani trošku nebránilo v tom hrát krásné ragby. Do turnaje vstoupily výhrou aniž by inkasovaly jedinou pětku.

Sparta B x Petrovice C 32:0

Po takovém vstupu do turnaje je čekal jako další soupeř ve skupině nesoutěžní tým Šelmy Hradec Králové. A tak vlastně Sparťanky neměly ve skupině ani jeden ze soutěžních týmů. I s Hradcem udržely čisté konto.

Sparta B x Šelmy HK 24:0

Po výhrách ve skupině se Sparťanky v semifinále utkaly s Olomoucí.

Sparta B x Olomouc 51:0

A tak po všech výhrách postoupily do finále, kde je čekal Zlín. V tomto zápase se na chvilku zdálo, že by holky nemusely skončit s čistým kontem. Ale díky vytrvalosti a odhodlanosti k tomu naštěstí nedošlo. Sparťanky tak ani ve finále neinkasovaly pětku a turnaj vyhrály s nulou.

Sparta B x Zlín 34:0

Děkujeme všem týmům za účast,

děkujeme trenérům a rozhodčím v jednom,

děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili – vážíme si toho a milujeme vás.

Na příští turnaj jede Sparta do Vyškova. A pozor…tento turnaj bude dvoudenní (30.4. a 1.5.). Sparťanky si tak vyzkouší jaké to je být dva dny za sebou v zápřahu. V neděli vás budeme informovat z turnaje ve Vyškově na našem facebooku a instagramu.

 

 

Děkujeme, že jste tady s námi…

Za Sparťanky

Malinovka

 

#RSC #RCSWOMEN