Úvodní slovo sportovního manažera Petra Oklešťka

Ahoj Sparťani, během prázdnin se událo v klubu hodně změn. Začnu popořadě a věřte, že budete překvapení. 

Koncem června ukončil své působení Dan Beneš, který zde působil jako šéf trenér mládeže. Chci poděkovat Danovi za vše co pro RCS udělal a přeji mu, aby v dalším působení měl hodně úspěchů a vždy klub, který povede, koukal Spartě na záda. 🙂

VV RCS ve spolupráci s trenéry jako Danova nástupce vybral Petra Štěpánka. Petr dříve hrál za RC Praga Praha a nyní si užívá ragby při zápasech Old Boys Praha. Trenérské zkušenosti sbírat na Spartě jako trenér kategorií U8 a U10. Dle mne má našlápnuto výše a jistě mu i pomůže studium na FTVS. Přeji mu mnoho úspěchů a hlavně ať ho ragby baví!

ČSRU společně s kluby zahájila projekt Sportovního centra mládeže (SCM). Zde budou vybráni nejlepší hráči z kategorií U14 až U23 a to z každého klubu, které se do SCM přihlásila. Ti budou pod vedením profesionálních trenérů zdokonalovat své hráčské dovednosti. Pevně věřím, že tento projekt povede k lepší budoucnosti českého ragby. VV RCS společně s trenéry RCS vybral Marka Švíře jako odpovědnou osobu za SCM. Marek je dlouholetým trenérem RCS a prošel si snad vším. Za mne je tou pravou osobou, která dá do tohoto projektu vše!

Klub přechází na vnitřní informační systém KIS od Esports. Od tohoto systému si představujeme lepší interní komunikaci s členy RCS. Pevně doufám, že do září tento systém bude funkční. Systém už se postupně zavádí a brzy přidáme konkrétní informace.

Dalším velkým projektem je klubová identita, která je dokončená a nyní pracujeme na novém klubovém oblečení. Novým dodavatelem klubového oblečení bude firma Rugby Tackle, který v ČR funguje jako distributor značky Canterbury (od této značky budeme mít klubové oblečení). Bohužel vidím, že do začátku nové sezóny nebude tento úkol splněn. Prosím vás tedy o trpělivost.

Pro sezónu 2021-22 jsou cíle jasné, ale i tak bych je rozdělil do více bodů. 

  1. Ekonomicka stabilita klubu. Klub je ekonomicky vyčerpaný hnaním se za úspěchem v  kategorii mužů. Kategorii mužů určitě neplánujeme upozadit, ale nebude tak protěžována jako v minulých letech. Cílem této kategorie je začlenění hráčů, kteří tento rok přestoupili z kategorie U19. Nicméně jako trenér A týmu slibuji fanouškům a členům RCS jiné rugby, než které viděli v minulých dvou letech. Přijďte se podívat a já vám slibuji, že budeme bojovat od první do poslední minuty!
  2. Aktivní zapojení všech mládežnických kategorií do soutěží ČSRU. 
  3. Zlepšení komunikace mezi všemi členy, trenéry a bafuňáři RCS. 
  4. Zapojení Old Boys RCS do fungování klubu neboli restart této kategorie.
  5. Když si čtu znova tyto body, Tak mne s toho vychází poslední bod. Musíme všichni táhnout za jeden provaz! 

Sportovní manažer RCS 

PO

Muži

Petr Okleštěk: Muži začali s přípravou na sezónu už 2. 8. 2021. První týden probíhaly fyzické testy a restart po prádzninách, pro některé hráče se bohužel jednalo o pocovidový restart. V druhém týdnu jsme dodělali fyzické testy u hráčů, kteří v prvním týdnu chyběli a nemohli se jich účastnit. Začali jsme obranou, ruckama a cílem bylo hlavně to, aby byl trénink v tempu a měl spád. Výsledky fyzických testů nám ukázaly, kdo alespoň trochu trénoval a kdo si o prázdninách odpočinul i od sportu. Tento týden již přijdou na řadu i standardní situace a hra s míčem. Jen je škoda, že zatím chodí kolem 17 hráčů. Pro plnohotný trénink bychom jich potřebovali o 10 více.

U19

Jiří Skall: Poprvé v historii se kategorie U19 začla připravovat již o prázdninách. Nejstarší ročník 2002 odešel do seniorů a tak jsme přivítali nováčky ročníku 2005. Pořádná seznamovačka ale proběhne až na soustředění v Nýrsku Šumava v posledním srpnovém týdnu. Nový tým, nová výzva.

U16

Marek Švíř: Část hráčů kategorie U16 odjela na Blatnici, zbytek volil raději individuální přípravu. Na konci srpna nás čeká soustředění v Nýrsku, na které jede pouze 13 hráčů (5 se omluvilo). Od soustředění očekávám především aktivaci na náročnou sezónu a zjištění stavu fyzické a herní připravenosti. Tvoříme zcela nový tým, do juniorů odešlo 15 hráčů, v podstatě celý základ týmu.

Odebírejte novinky ze Sparty!