U18

Tento týden jsme se zaměřili na čištění a prezentaci balonu při skládce. Soupeřem na neděli byla Slavie (Petrovice). Hráče jsme upozorňovali na to, že soupeř bude hrát 2-3 fáze a pak využije šířku hřiště a rozhodí balon do útoku. Bohužel naše bojovnost a skládky byly na poloviční úrovni oproti zápasu s Říčany. Dobře zahráli mladí z kategorie U16, čímž jim děkujeme za pomoc

Viktor

U12

Ahoj. 5.11.2023 jsme se zúčastnili posledního letošního venkovního turnaje, a to v Plzni.  Turnaj jsme pojali jako teambuilding a měli jsme hojnou účast hráčů. Děkujeme rodičům za důvěru a myslím, že cesta vlakem i trolejbusem se dětem líbila. Ve slušném počasí jsme mohli postavit dva týmy, jeden do skupiny zkušenějších a jeden do skupiny pro méně zkušené hráče. Hráči týmu zkušených předváděli super ragby, k vidění byly tvrdé skládky,  přihrávky a průniky soupeřovou obranou. Když tento tým udrží koncentraci a agresivní pohyb vpřed při útočení i v obraně, je opravdu radost pohledět na jejich hru. Myslím že máme v týmu pár opravdových ragbistů. Ve druhém týmu se stále potýkáme s prací v obraně.  Sbíháme se k balonu a zapomínáme na soupeře a postavení v rovině, jakož i na včasné a rychlé vybíhání. I tak se ale našli hráči, kteří svým výkonem mile překvapili a jistě brzy doplní řady zkušenějších. Všem moc děkuji a chválím je za příjemně strávený den v krásném areálu RC Plzeň na ostrově Božkov. Děkuji také za tak početnou účast, díky které jsme mohli postavit dva týmy na turnaj. Těšíme se na další takové turnaje.

 Dalmoš, Robert a Honza

U10

Na turnaj v Kralupech se nám navzdory vzrůstajícímu počtu nemocných opět přihlásil dostatečný počet hráčů, abychom mohli obsadit po jednom týmu v každé výkonnostní kategorii.

A-tým odehrál celkem čtyři zápasy, z toho tři s jasnou převahou vyhrál. Vždycky je co zlepšovat, ale kluci komunikovali, hráli týmově, měli radost ze hry a hlavně bylo vidět velké odhodlání, takže za trenéry spokojenost.

Béčko mělo v rozpisu o jeden zápas navíc. Výkony tím pádem zejména kvůli únavě a ztrátě soustředění měly spíš sestupnou tendenci. I tak ale kluci v čele s Žabkou předváděli útočné a pohotové ragby. O trochu míň se projevoval týmový duch, takže byly k vidění spíš individuální akce. Víme, na čem zapracovat 😉

Největší progres je vidět u C-týmu, kde se s každým zápasem kluci zlepšují a je vidět, že získávají jistotu a s vervou bojují o míč a každou pětku. Chválíme! Jen tak dál!