Muži A

Na Tatru jsme po domácí výhře 28 : 26 odjížděli s minimálním náskokem.
Řekli jsme si, že začínáme vlastně od nuly a musíme reagovat na herní systém soupeře, který se snažil přesouvat rychle hru do křídel, což se mu u nás doma celkem dařilo.
Na trénincích jsme se tak zaměřili převážně na obranu.
Na Tatře jsme tak byli více organizovanější a agresivní v obraně. Soupeř ale také dobře bránil.
Ve dvacáté minutě se Tatra provinila přestupkem právě v obranné fázi a Tomáš Forst proměnil TK. V třicáté minutě nastala podobná situace a T. F. opět proměnil TK.
Ke konci poločasu snižuje také Tatra TK. a stav do přestávky byl TA 3 : 6 SP.
Druhý poločas byl opět bitvou obran, ale v 51 min. přidává další tři body T. F.
Rozhodlo se až v 76 min., kdy po krásné útočné akcí pokládá Sheldon Fortuin – konverzi T.F. neproměnil.
V 80 min. už jen soupeř korigoval po opakovaně nařízených TK položením a konverzí.
Konečný stav 10 : 17 (+ dva body náskok z domácího zápasu).
V tomto utkání jsme byli důraznější v osobní i kolektivní obraně. Měli jsme také velmi dobré auty i mlýny.
Tým zaslouží pochvalu za velkou bojovnost a dodržování strategie pro toto utkání, které nás posunulo do finále.
Tento týden se musíme připravit na systém hry Říčan, který je odlišný, než ten co hraje Tatra.

U23

Finálový turnaj v Piešťanech

Olymp v prvním zápase složil tým z cizinců a snažil se hrát technické rychlé ragby. Zkusili jsme presovat obranu a to jim dělalo problém. V každé půlce dokázali po technické chybě položit. My jsme ale celou dobu zapas kontrolovali a v druhé pulce dominovali fyzicky. Finálový zapas s Plzní byl fyzicky velmi náročný. Soupeř hrál velmi tvrdě a narušoval nám rozehrávku. Naši mladí hráči se nezalekli a předvedli totální obranu, kdy jsme soupeře zatlačovali až na hranici brankoviště. Bohužel tam nastávali osobní chyby a protivník nás tak držel od brankoviště. Postupně jsme využili našeho rychlého útoku a změnili taktiku. Na to silový tým Plzně nedokázal reagovat. V druhé půlce jim došla i fyzička a zapas byl rozhodnut. Tým v obou zápasech předvedl kvalitní obranu a začal navazovat na systém A tymu. Také předvedl velmi kolektivní hru. Cil vyhrát rozvojový pohár a zapracovat na vyhranosti mladých hráčů splněn.

U18

Minulý týden jsme se připravovali na nedělní zápas s mužstvem Olympu. se zaměřením na duel 1/1 a hlavně 3/2,4/3. Neustále hráčům připomínáme, aby po dvou až třech fázích hru přenesli do křídelních prostor. Účast na tréninku byla obvyklá, kdy hráči z Přelouče nebyli ani ve čtvrtek a zbytek chodí jak chodí. V neděli jsme tudíž PROHRÁLI s Olympem kterému gratulujeme k vítězství. Výsledek 31-22 je pro nás trenéry ostudou nehodnou Sparty. Hádky, poukazování na chyby ostatních a rozhodčího místo bojovnosti a vůle je do nebe volající. Někteří hráči by se měli zamyslet jestli si zaslouží nosit dres Sparty.

U16

Kadeti Sparty měli v sobotu před sebou velkou výzvu, na domácím hřišti přivítali loňského finalistu, tým Říčan. Výkonnostní rozdíl byl vidět od prvních minut. Výrazní hráči soupeře překonávali obranu Sparty a jejich nejlepší hráč na postu rváčka skóroval. I přes vysokou prohru si odnáší naděje Sparty cenné zkušenosti. Velkým plusem bylo, že kadeti konečně nastoupili v plném počtu navíc se čtyřmi hráči na lavičce. 

Následující sobotu hrají kadeti na Olympu, kterému budou chtít vrátit nepříjemnou porážku z jarní části soutěže.

U14

Starší žáci přivítali na Podvinném mlýně tým Ammoru. V sychravém počasí si se soupeřem poměrně hladce poradili, zvláště když díky hře bez rváčků byl na hřišti dostatek prostoru. Kromě tradičních opor hrajících v ose týmu byli tentokrát hodně vidět Oliver Kubíček s Tomášem Seifertem, kdy oba položili pětku. Největší pochvalu zaslouží celý tým, za to jak se popasoval s deštěm a mokrým povrchem i míčem.

U12

V sobotu 14.10.2024 jsme postavili tým do oblíbeného mezinárodního turnaje PICO CUP v rámci PYRF. Počasí bylo tradičně nestálé, ale největší nečas jsme byli v suchu. Nominované hráčky a hráči se dostavili bez omluv všichni a za to jim moc děkujeme. Krátké sedmiminutové zápasy moc nedokáží ověřit naše schopnosti i tak jsme dokázali hrát vyrovnané zápasy se silnými soupeři. Bohužel zápasy se soupeři mírně slabšími či na naší úrovni si necháme trochu proklouznout mezi prsty. Bojovnost a nasazení musíme zlepšit jak v obraně a čištění rucku i v utočení a podpoře spoluhráče s balonem. I tak nás neopouštěla dobrá nálada ani týmový duch. Turnaj jsme zakončili na slušném desátém místě z celkem dvaceti čtyř účastníků. Příští turnaj je na Spartě tak doufáme ve velkou účast a v postavení dvou týmů do turnaje. Děkujeme ještě jednou rodičům za podporu a dětem za jejich práci a snahu. Zraněným přejeme brzké uzdravení.

U10

Letošní mezinárodní turnaj PYRF s kategorií U10 na horním hřišti Tatry byl pro Spartu veleúspěšný! Sešlo se celkem 29 týmů a z toho 4 zahraniční. Od rána panovala u všech sparťanů skvělá nálada, všichni byli natěšení a plní síly a podle toho pak vypadala i hra. Dopoledne v základní skupině kluci ani jednou nezaváhali, hráli krásné ofenzivní ragby a do odpolední semifinálové skupiny postoupili z prvního místa s plným počtem bodů. Po obědové pizza-pauze nás čekala utkání s mixem vítězů a druhých týmů základních skupin. Soupeři byli opravdu silní, ale kluci bojovali jako lvi. Nenechali se hned v prvním zápase odradit urostlými ragbisty z Polska, předváděli skvělou hru dopředu a přesně a rychle nahrávali až na neomylná rychlá křídla. Zároveň bravurně bránili, pohotově skládali a několikrát ve vlastním pětkovišti zamezili soupeřům ve skórování. Porazili tým z Mariánských hor, poradili si s oběma mančafty z Říčan i s Vyškovem, semifinálovou skupinu opět vyhráli a čekalo je finále! Tam kluci nastoupili proti velmi silnému týmu z Brna Bystrce a po celodenním zápřahu už nedokázali ani přes obrovské odhodlání zápas otočit a vyhrát. Celkově jsme tedy nakonec skončili na skvělém 2. místě!!! Je to nejlepší umístění této kategorie na soutěžním turnaji za posledních 5 let.

U8

V sobotu 14.10.2023 se konal další ročník turnajů PYRF na hřišti RC Praga Praha. Bohužel základní skupinu v dopolední části turnaje naši hráči nezvládli a nepodařilo se jim vyhrát žádné ze čtyř utkání. Během obědové pauzy se ale cosi změnilo, trochu jsme pomíchali sestavu a vypadalo to, že na hřiště nastoupilo úplně jiné družstvo. Do odpolední části vletěli naši hráči s úplně jinou energií a začala padat jedna pětka za druhou. Fungovala obrana a na hráčích byla vidět nově nabraná sebedůvěra. V odpolední skupině o 17.-21. místo už neprohráli ani jedno utkání a tak si z turnaje odvezli 17. místo, ale hlavně spoustu nových zkušeností a zážitků. V odpolední části jsme viděli u našich svěřenců přesně to, v co jsme doufali. Příště jen zabrat od začátku. Po dopoledni, kdy vše vypadalo bledě, jsme z turnaje odjížděli se zvednutou hlavou a hlavou plnou skvělého ragby.